Ako sa zo 17 novembra stal pre liberálnu kaviareň „Víťazný Február“

19. novembra 2023, dominik6000, Nezaradené

Tak sa nám skončil sviatočný víkend spojený so štátnym sviatkom …Boja za slobodu a demokraciu….ako sa vzletne tento deň pripomína. Ako sa posledné roky stalo zvykom čoraz viac sa medialna úderka  a výrazna časť politickej mapy Slovenska hlavne tá čechoslovakistická uchyľuje k rôznym klamstvám …….už sme si zvykli na banány, pomaranče, toaletný papier….typické klišé pri opisovaní ČSSR. Vynechám eštebácku účasť na prevrate v roku 1989, beriem ju ako nezvladnutú snahu  gorbačovských súdruhov dať dole konzervatívcov…….ale vrátim sa k tomu prečo ľudia na tie námestia chodili…..čo chceli…čo určite nechceli. Túžili po spravodlivej spoločnosti, túžili po mieri vo svete bez vojenských blokov, snívali o o demokratickej spoločnosti kde si každý slobodne bude musieť vyjadriť svoj názor, rozhodne nechceli  nezamestnanosť, zdravotníctvo pre vyvolených, netúžili po drogách, imigrantoch, bezdomovcoch a rôzne socialne typy potulujúce sa po periferiach miest a obcí, netúžili po rozpredaji strategických podnikov, netúžili po banánovej republike….zato sa určite na námestiach neštrngalo……..

 

To ale nebráni dnešným novodobým komsomolcom aby oslavy poňali tak bolševicky v línii Víťazného Februara. Ano za socializmu sa tento sviatok slávil ako víťazstvo pracujúceho ľudu…nad kapitalizmom….aj vtedy sme  museli počúvať propagandu ako už nemusíme stáť v radoch na prácu, na žobračenky….ako úspešne sa buduje, porovnania  kolko bolo za kapitalizmu automobilov, bytov, chudobných žobrakov  a ako je to v svetlej buducnosti socializme..Čo na tom že sa porovnáli 30 roky minulého storočia s rokmi 70 -80 …aj vtedy už ten kapitalizmus bol inde……A toto presne deje aj dnes naši liberálni bolševici si myslia že keby nebolo prevratu v roku 1989 že by sme stáli v životnej úrovni na jednom mieste……porovnavajú čo sme si mohli kúpiť pred 40 rokmi a čo teraz……nuž ved aj ten socializmus v roku 1950 vyzeral inak v roku 1980 ,  takže neplatí že by sme nemali pomaranče, toaletný papier, to záviselo od geopolitiky kolko zdrojov by zostalo na nákupy na Západe , ved keby sa nezbrojilo…keby neboli bloky studená vojna hranice by nemuseli byť uzavreté a obohnané plotom  ( dalšia mantra).

 

Nikto nemôže vtedajšiemu režimu vyčítať, že ludia mohli pracovať, že mali slušný životný štandard, že mladí dostávali byty, mladomanželské pôžičky…..ved z čoho asi tak vznikli Husákové silné ročníky….to naozaj máme naozaj veriť tomu že to preto že ludia nemali večer čo pozerať v televizii, ? Nie náhodou preto , že režim ktorý vtedy fungoval im dával socialne záruky že budú mať kde bývať a  čo jesť……