Založ si blog

Ako sa zdiskreditoval Mikloško v očiach obyčajných katolíkov

Pán Mikloško je starý známy politik, ktorému jeho fun club nedá už nikdy viac ako 5 % , ale napriek tomu svojou účasťou v rôznych voľbách sa pokúša o nemožné….a keď to nevyjde tak na vine sú veriaci,ktorí volia komunistov , inými slovami Smer, alebo fašistov inými slovami Kotleba.tak aký je ten fantastický životný príbeh Mikloška – disidenta, bojovníka proti komunismu a mečiarizmu.

Pán Mikloško ako známy disident spolupracoval v časoch komunistickej totality s takými marxistami ako Kusý , s takými liberálnymi ľavičiarmi ako Havel, pre kresťana by mali byť také havlovské večierky s voľným sexom varovaním, ale spoločný nepriateľ je spoločný nepriateľ……toto v ňom zostalo zákodované , že sa lepšie cíti v spoločnosti ľavicového intelektuala ako v spoločnosti jednoduchého kňaza ako je napr. Kuffa.Jeho politické účinkovanie je poznačené , že bojoval proti vzniku samostatnej SR ( opäť českí liberál – neomarxista prednejší ako slovenský jednoduchý katolík, ktorý nerozumie že štát , ktorý zariadi Mečiar je fuj a treba proti nemu bojovať.) Neviem, ale predpokladám že štát je viac ako hocijaký politik , je viac ako ideologia , politici prichádzajú – odchádzajú , ideologie sa menia.

Ďalším negatívnym javom v jeho správaní bolo madarské vyznamenanie ktoré malo meno po Eszterhazym , pravdepodobným motívom prebratia takéhoto vyznamenia bol fakt že v jednom hlasovaní  v Slovenskom sneme 1939 – 45 zahlasoval proti vyvážaniu Židov, ale kde zostalo že tento pán gróf z Veľkého Zálužia  – Új laku sa aktívne podielal na návrate Velkého Madarska, tajne rokoval v Taliansku a bol aktívny pri Viedenskej arbitráži. to že nebol János zúrivý nacionalista, ale kresťan – iredentista  neznamená že bol dobrý pre desaťtisíce Slovákov, ktorý sa ocitli v Aranyországu, dokáže sa pozrieť pán Mikloško do očí ľuďom v Śuranoch, Komjaticiach, Palárikove, v obci Čechy v terajom novozámockom okrese – opäť prednejší madarský intelektual veľkostatkár ako jednoduchý slovenský katolík….

Povahová črta ísť v jednom šíku s liberálmi proti kresťanom ktorý majú iný pohľad na vznik štátu na ekonomickú transformáciu mu  zostala dodnes, lebo nezabudajme že stál v čele tohto štátu ( predseda parlamentu) ked sa realizovala neoliberalna transformácia , v období keď vznikali  finančné skupiny Penta, Ja a Ty , Slávia kapitál a s týmto dedičstvom oligarchov musíme zápasiť dodnes, ale veď máme Mečiara a jeho zlodejov to mu stačí , veď vyhral boj proti mečiarizmu……

a dnes ? tento politik si nevšimol že nie je referendum o Ficovi, ficizme ale prezidentské volby v ktorých by mal vyhrať kandidát ktorý bude najlepšie zastupovať Slovensko, jeho obyvatelov. Pani Čaputová nikdy nemôže zastupovať a nikdy nebude slovenskýchkrasťanov, ale to pánovi Mikloškovi nevadí, ( nie žeby Šefčovič bol terno, ale  pre Mikloška je podstatné  že sa musí skončiť éra Fica, nie to čo otvorene prezentuje Čaputová)  vždy sa lepšie cítil s ľavicovými intelektualmi, možno preto aby si v svojej hlave pripísal dalšie víťazstvo proti ficizmu, je ťažko uveriteľné že nejaký kresťan môže aktívne podporiť kandidáta typu Čaputová ako to urobil emeritný arcibiskup Mikloškov kamarát Bezák.

A tak rada na záver .: Pán Mikloško už nikdy nekandidujte, nedokáže spájať kresťanské sily, žijete v zajatí disentu a nedokážete prekročiť svoj tieň,nedokážate  pochopiť že komunizmus dnes neexistuje a nahradzuje ho iná gender ideologia. Pomáhate Slovensku aby sa vybralo írskou cestou svojim odpočinkom na dôchodku môžte prispieť že si slovenskí kresťania vyberú prienikového kandidáta ktorý nebude koketovať s progresívnymi marxistami a že si ak Boh dá zvolia spoločný program v parlamentných voľbách…nie proti niekomu ,ale za svoj program.

Čo týždeň dal. .. ..

05.07.2020

Čím nás kŕmili progresívci tento týždeň? Denník Sme spolu s niekoľkými ženskými feministkami odštartovali kampaň o zneužívaní žien resp o nevhodnom sexualnom správaní či ešte presnejšie nevhodnom slovníku mužov so sexistickými narážkami….. Na tento úžasný zločin prišli celebrity Čaputová, Pauhofová, Biháriová samozrejme až po mnohých mnohých rokoch [...]

Nedeľný predaj nie je záležitosť náboženstva!

05.06.2020

Každý kto tvrdí že nedeľný predaj je záležitosť výhrady vo svedomí, vedome klame aby presadil ponechanie predaja v nedeľu. Títo ľudia vedia že zamestnanci v obchode sú v podriadenom postavení a keby zamestnávatel požadoval nastúpiť do práce v nedelu a zamestnanec odmietol ,určite by nasledovali nejaké dva tri vytýkacie listy a potom vyhadzov za porušenie pracovnej [...]

Hlina neveril som že ťa niekto prekoná. .. .

25.05.2020

Ano…Hlina ako liberálny kresťan dopredu jasne svojou koaliciou s PS Spolu naznačil ako to bude prebiehať po voľbách…..Ale osud chcel niečo iné……Vo svetle dnešných udalostí s pani Záborskou je Hlina morálny hrdina. Môžme síce chápať správanie pani Záborskej že nemôže vyvolať pád vlády a údajne by to vrátilo Smer…no také bubu pre tých [...]

Chorvátsko Voľby Parlamentné

Chorvátsky premiér s „koronou“ víťazstva

06.07.2020 18:08

Parlamentné voľby v Chorvátsku boli predčasné, ale pre šéfa vlády prišli v pravý čas.

pčolinský

Pčolinský: Sme rodina pevne stojí za svojím predsedom

06.07.2020 18:02

V pondelok majú na koaličnej rade hovoriť aj o tom, či Boris Kollár navrhne, aby parlament hlasoval o jeho odvolaní.

Virus Outbreak Switzerland

Švajčiari musia nosiť rúška

06.07.2020 17:00

Švajčiarsko zaviedlo povinné nosenie rúšok v mestskej hromadnej doprave. Úrady doteraz občanom len radili zakrývať si ústa a nos počas dopravnej špičky.

vírus, baktérie

Vnútorné Mongolsko potvrdilo výskyt bubonického moru

06.07.2020 16:47

Úrady v tejto súvislosti zakázali lov a konzumáciu zvierat, ktoré môžu ochorenie prenášať.

dominik6000

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 94
Celková čítanosť: 658103x
Priemerná čítanosť článkov: 7001x

Autor blogu

Kategórie