Nedajme sa vydierať kamionistami

Je zaujímavé ako sa štrajky UNAS -u pravidelne objavujú pred parlamentnými voľbami…ak by mali tak sťažené podnikanie neúnosnými daňami predpokladal by som protesty ďaleko skôr. Každý rozumný človek za tým musí vidieť politiku, samozrejme nemusí ísť o politiku u všetkých protestujúcich, len to načasovanie niekto z organizátorov úmyselne presunie pred voľby.
Čo bolo teda špúšťačom týchto protestov? To čo sa už dávno vie , že zmluva na mýtny systém bola urobená tak aby bola nevýhodná pre štát, konieckoncov všetky zmluvy medzi štátom a súkromným sektorom sú takmer vždy uzavreté nevýhodne pre štát, či to bolo za Mečiara, Dzurindu s Miklošom či Fica. Niekedy je v tom jasný úmysel a niekedy len úplné diletanstvo neschopných ľudí.
Je naivné sa domnievať že peniaze ktoré už raz skončili na základe platnej zmluvy na Sky tolle sa vrátia späť do výstavby a údržby dialnic, treba si tak akurát dať pozor pri novej zmluve pri nastavení podmienok.V tomto môžu byť kamionisti spolu s ostatnými občanmi nápomocní pri vytváraní verejného tlaku, nuž ale čo to má spoločné s daňami. Peniaze z daní idú do verejného sektora (školy, zdravotníctvo, doprava). Máte dojem že ich tam ide dosť? Že je dobrý výber? Prečo by sa jednej skupine občanov ktorá vydiera zbytok Slovenska mali zmenšiť dane? Na slovenských cestách jazdí neumerné množstvo údajne krachujúcich autodopravcov….Pýtam sa máte pocit že naozaj tak krachujú? Pýtam sa ďalej je únosné pre obyvatelov , mestá a obce aby sa autodoprava zatraktívnila tak aby tie cesty ešte plnšie? Nemala by sa podporovať a dotovať zníženými daňami skôr železničná doprava, ktorá tak nezaťažuje životné prostredie…
Je normálne aby skupina autodopravcov vydierala celé Slovensko….čo tak sa im postaviť na odpor. Slabá vláda a premier pred volbami je schopná všetkého…určite si to myslia aj prevažne opoziční autodopravcovia…ibaže Slovensko bude aj po voľbách..a vtedy sa ani terajším kiskoidom a matovičotrubanovským voličom nebude pozdávať nárast kamionovej dopravy….bolo by dobré keby nevideli len termín volieb….a prestali politikárčiť na nezodpovedných požiadavkách kamionovej lobby.

Ako sa zo 17 novembra stal pre liberálnu kaviareň „Víťazný Február“

19.11.2023

Tak sa nám skončil sviatočný víkend spojený so štátnym sviatkom …Boja za slobodu a demokraciu….ako sa vzletne tento deň pripomína. Ako sa posledné roky stalo zvykom čoraz viac sa medialna úderka a výrazna časť politickej mapy Slovenska hlavne tá čechoslovakistická uchyľuje k rôznym klamstvám …….už sme si zvykli na banány, pomaranče, toaletný [...]

KDH mieri do progresívnej budúcnosti

13.10.2023

KDH je progresívna kresťanská strana, vedú a formujú ju ľudia katolíckej kaviarne , ktorí za svoj cieľ považujú „občiansku spoločnosť“ s naivnou predstavou ako kresťania a progresívci nájdu „spoločný“ jazyk. Keď pán Majerský konštatuje že Pelegrini s Hlasom si vybrali minulosť….tak potom zákonite on chcel aby si vybrali budúcnosť [...]

Todová nástroj maliara, alebo posadnutosť Ficom

14.01.2021

Medialna mafia napojená na americké tajné služby na robenie revolucii……to je medialna sebranka okolo denníka N . Možno sa niekedy dozvieme ako to bolo naozaj s vraždou novinára , komu to prospelo? Vláda Fica by predsa nikdy takú ritualnu vraždu nenariadila, ak by to bolo z vládnych kruhov, či im blízkych Kuciak, by zmizol bez stopy a slečna z východu by si žila s [...]

medveď hnedý

V okrese Stará Ľubovňa evidujú 50 medveďov, zasadal krízový štáb

12.04.2025 10:27

Za posledných päť rokov to predstavuje stopercentný nárast.

Olexander Syrskyj

Syrskyj musí skončiť. Velí, akoby Ukrajina bojovala v druhej svetovej vojne, hovorí bývalý veliteľ brigády Azov

12.04.2025 10:10

Svojimi rozkazmi na hrane zločinu ohrozuje životy ukrajinských vojakov, vyhlásil Bohdan Krotevyč, legendárny obranca Mariupoľa.

karin, pátranie

Videli ste toto dievča? Polícia pátra po 9-ročnej Karin z Bratislavy

12.04.2025 09:24

Naposledy ju videli v piatok (11. 4.) približne o 15.00 h na Táborskej ulici v Bratislave.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 114
Celková čítanosť: 1014449x
Priemerná čítanosť článkov: 8899x

Autor blogu

Kategórie