Založ si blog

ako to je s odbornosťou novej vlády ?

Nuž ako biedne….ale skutočné hodnotenie nastane na konci tejto vlády.
Je skutočnou pravdou že nastupuje v najťažšom období od vzniku SR, ale aspoň okrem „lebo Fico “ bude mať aj „lebo pandemia“….v podstate sa do tohto spojenia bude dať schovať všetko aj to čo sa jej v budúcnosti dva krát nevydarí a bude všetko OK.
premier Matovič je na úrovni cirkusanta a bude veľkým osobným úspechom ak tú koalíciu nerozbije sám resp si nájde v europskom dome spojencov s ktorými si bude rozumieť…nuž ale keď jeho angličtina bude taká ako jeho slovenčina – trnafčina bude to ťažké…..
podpredsedovia Remišová medialna hviezda, akčná bojovníčka proti korupcii, odborníčka na všetko , veď si len spomeňte ako sa starala do školstva, eurofondov, nádejná ministerka zahr. vecí, socialnych vecí atd skratka Ferdo Mravec…nuž tak uvidíme ako vyštudovaná bábkoherečka zvládne úlohu koordinatorky eurofondov, ako sekretárku ministra či nejakú analytičku čo bude vedieť zrátať body by som si ju vedel predstaviť má ale naviac? Ja som si pozrel aj nejaké medialne výstupy napr v období keď sa pasovala do úlohy hlavnej odborníčky na školstvo v debate s Lubyovou pohorela ako fakľa, aj keď sa pustila v iných témach do Pelegriniho a chcela rozprávať o daniach…došlo to tak daleko že ohriakla Pelegriniho že odpovede dáva moderátor
( nevedela odpovedať na otázku tak si ešte otázky pomýlila s odpovedami.)
Ďalší podpredseda Sulík jediný ekonom na Slovensku aspoň podľa hlavného novinárskeho prúdu…tak veľmi chcel ministerstvo financií až sa nezdržal a bozkával mikrofon. O jeho skutočných schopnostiach svedčí fakt že to jeho odvodové kolesko odrovnal – prepočítal obyčajný študent…len si predstavte že by ho naozaj mohol presadzovať…
ale čo ďalší odborníci? ako vidieť najmenej ich je v SaS nie nadarmo sa tej strane hovorí Sprostí a Sprostejší
minister školstva Grohlig je asi ten najmenej vzdelaný minister od roku 1968 od vzniku federácie uznajte vyštudovaný stredoškolák s obuvníckou priemyslovkou a s pochybnou vysokou súkromnou školou bude riadiť vedu a výskum. Hodnotovo nastavený LGBTI už vidím ako sa ich agenda bude nenápadne dostávať do školských osnov.
Na post ministra zahr. vecí radšej nominovala SaS profesionála Korčoka, ktorého bude akože kontrolovať Klus jeden z mála tých bystrejších v strane sprostejších. Aby sme skončili touto odbornou stranou už len skonštatujeme že za štátneho tajomníka na ministerstve práce musela nominovať chudáka Mihála navrátilca z piatej strany , asi jediného odborníka na zemeguli na socialne veci známeho skôr tým, ako vie poradiť podnikateľom neplatiť dane…alebo predsedkyňu zdravotníckeho výboru Cigáňikovú známejšiu skôr tým ako si robí selfíčka v operačných sálach , či ako si sťahuje nohavičky…a to mohla byť ministerka zdravotníctva …až zamrazí.
Hlavný bod Matovičovej agendy boj s mafiou majú zabezpečiť silové ministerstvá vnútro Mikulec bývalý tajný veliteľ vojenskej rozviedky , ktorého dosadil do funkcie další odborník zo strany Sprostejších a to Galko nie som si istý či Kauflaňdák mal dobrý výber, neskôr začal boj medzi jednotlivými skupinami tajných a verte kto má pravdu či niekto naozaj vynášal tajné skutočnosti , čo je hoax, čo je narafičená bomba pravdu nevieme lebo sú to tajní…kľudne si verte že Mikulec bol poškodený…ja jednoducho tým tajným rozviedkam a rozviedčikom neverím, však v každom filme hrajú na dve strany a menia farby ( vid Toth dobrý protimečiarovec, zlý donášač na novinárov, sledovač novinárov priatel Kočnera a nakoniec zase dobrý Toth ktorý opäť bonzuje na tých druhých , kludne si dosaďte dalšie mená napr. Svechota, ) ja viem film je film ale má to daleko v tomto prostredí od realiy? Okrem toho si nemyslím že dobrý kandidát je ten ktorý má krv v očiach. Z tohto pohľadu by som za lepšiu nomináciu považoval Kyselicu vyšetrovatela Gorily…
minister obrany Jarko Nagy aký je to len odborník na armádu…je to odborník a lobbista na armádne kšefty. Kritika nominanta SNS nebola myslená pre blaho slovenského daňového poplatníka , ale preto že lobbista Nagy kopal za iné firmy.Mimochodom pred volbami obvinený opäť za vyzvedanie …žaloba stiahnutá lebo kľúčový svedok sa už v novej politickej situacii bál potvrdiť svoju predošlú výpoveď. V tomto ohľade by som bol daleko radšej keby ministrom bol Krajniak neviem prečo ale ten pán sa mi zdá daleko ferovejší zdatnejší a proslovenskejší ako americký lobbista hopslík Nagy.
Ak prejdeme k ministrom SMe rodina Krajniak ako minister práce a socialnych vecí…žeby bol naozaj odborník aj v tejto oblasti?
nejaký vicepremier pre strategiu..teda v podstate bez priameho vplyvu Hollý…tu išlo len o to aby nebol minister dopravy a hlavne výstavby a možno bude riadiť aj tak toto ministerstvo namiesto neznámeho pána ktorý sa s dopravou v profesnej kariere ani nestretol….
Občania tak teda držme palce novej vláde aby toho veľa nepokazila , odborný potenciál je nízky , ale čo keď prekvapia? alebo lepšie držme palce sebe.

Nedeľný predaj nie je záležitosť náboženstva!

05.06.2020

Každý kto tvrdí že nedeľný predaj je záležitosť výhrady vo svedomí, vedome klame aby presadil ponechanie predaja v nedeľu. Títo ľudia vedia že zamestnanci v obchode sú v podriadenom postavení a keby zamestnávatel požadoval nastúpiť do práce v nedelu a zamestnanec odmietol ,určite by nasledovali nejaké dva tri vytýkacie listy a potom vyhadzov za porušenie pracovnej [...]

Hlina neveril som že ťa niekto prekoná. .. .

25.05.2020

Ano…Hlina ako liberálny kresťan dopredu jasne svojou koaliciou s PS Spolu naznačil ako to bude prebiehať po voľbách…..Ale osud chcel niečo iné……Vo svetle dnešných udalostí s pani Záborskou je Hlina morálny hrdina. Môžme síce chápať správanie pani Záborskej že nemôže vyvolať pád vlády a údajne by to vrátilo Smer…no také bubu pre tých [...]

Je nejaký fašizmus na Slovensku ?

08.05.2020

Ano je ….medialny. Po zhliadnutí dnešných správ na Narkoze kde sa nás Slovákov snažili presvedčiť akí sme to len fašisti, nacisti lebo dnes sú tými fašistami kto útočí na slniečkárov , takýmito a podobnými kvetnatými rečami sa ohlupuje spoločnosť… Už mám toho dosť , ak sú u nás fašisti a nacisti prečo nekoná Policia? Prečo nie je zatknutá ministerka [...]

normandia oslavy 75.výročie

Oslavy vylodenia v Normandii sa niesli v komornom duchu

06.06.2020 22:07

Na miesto dorazil jediný americký veterán, ktorý sa tu v roku 1944 vylodil ako 19-ročný armádny medik.

Protest francúzsko paríž demonštrácia floyd

Protesty proti rasizmu sa konali na troch kontinentoch

06.06.2020 20:43

Desaťtisíce ľudí sa zišli v mestách v Austrálii, Ázii aj Európe, aby vyjadrili hnev nad smrťou Afroameričana Georgea Floyda.

73375516 2863339433696260 2844828964973707264 n

NAKA našla v jednej z košických budov rádioaktívny materiál

06.06.2020 19:48

Nehrozí však žiadne nebezpečenstvo ani ohrozenie obyvateľstva, uviedla polícia.

Úrad vlády

V Bratislave sa konalo protestné zhromaždenie proti vláde

06.06.2020 19:08

Demonštranti sú nespokojný s pretrvávajúcimi protiepidemiologickými opatreniami a naďalej platným núdzovým stavom.

dominik6000

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 93
Celková čítanosť: 644835x
Priemerná čítanosť článkov: 6934x

Autor blogu

Kategórie