Založ si blog

Farizejstvo KDH na pokračovanie. .. .. .. .

A tak sa nám nádejný predseda KDH Majerský cez víkend znova oženil…….

Odkedy Cirkevné súdy robia rozhodnutia  podľa priania politikov? Isteže pre časť voličstva KDH by bol rozvedený predseda problém, no tak problém vyriešime že sa znova ožení, a v kostole?  .

Nuž nahovoríme ovečkám  že prvé manželstvo vlastne nevzniklo a keď sa budú ovečky domáhať vysvetlenia, tak sa dostane odpoveď že sa s rozhodnutím Cirkevného súdu nediskutuje ak našiel dôvody vyhlásiť manželstvo za nulitné tak určite sú…..

a tak náš pán Majerský má vlastne nemanželské deti, ked predchádzajúce manželstvo nevzniklo či ako to teda je?

V minulosti kedy sa manželstvá mohli vyhlásiť za nulitné boli presné a jasné….

  • zatajenie zdravotného stavu hlavne impotencie
  • manželstvo z donútenia
  • ak jeden partner už bol ženatý , skratka podvodník
  • manželstvo medzi priamymi príbuznými

Nejako sa tie pravidlá začali uvoľňovať? V poriadku , ale potom pre všetkých. Nejasné formulácie typu že keď partner to nikdy s manželstvom nemyslel vážne…..sú tak zneužiteľné. Na základe takýchto dôkazov mohli by sme anulovať takmer každé rozvedené manželstvo.

V prípade prvého manžestva pána Majerského ťažko hľadáme dôvody ktoré by oprávňovali Cirkevný súd aby vyriekol ortieť o anulovaní…..ak ich zistil nech so súhlasom pána Majerského a jeho prvej ženy ich zverejní, aby sa predišlo špekuláciam. Aby členovia KDH si mohli voliť predsedu s naozaj čistým štítom…….nie kupliara.

Môj názor?

Ja by som si pána Majerského ďaleko vážil viac , keby pán Majerský priznal vzťah s novou partnerkou. Nebol by prvý ani posledný a o tom či koná alebo nekoná v súlade s Božími prikázaniami by sa  dozvedel pri poslednom súde ,alebo inak či dôvody ktoré ho k tomu viedli sú obhájiteľné.

Ak sa RKC rozhodla uvoľňovať pravidlá tak potom jasne priezračne s pravidlami rovnakými pre všetkých. Ak niekoho opustí manželka (manžel) a odíde za druhým partnerom a odmieta ukončiť nový pomer , potom nech každé takéto manželstvo Cirkevný súd anuluje,pretože však už pri sobáši to nemyslela s vernosťou vážne, porušenie prísahy….

To ako sa k tomu asi postaví poslušný člen RKC , ktorý napriek rozvodu a odchodu partnera zostane sám s tým že sa drží pevne 6 a 9 prikázania. Sám poznám prípady keď mnohé takéto perspektívne vzťahy zanikli na neoblomnosti Cirkevných súdov. Ako to takýmto párom vysvetlí ten cirkevný sudca , ktorý rozhodol v Majerského prípade? Na aké súkromné tajné dôvody sa vyhovorí……nemyslím že by dnes Cirkevný sudca bol pod takým tlakom ako Thomas Moore a ten vedel ako sa zachovať.

Ako sa zo 17 novembra stal pre liberálnu kaviareň „Víťazný Február“

19.11.2023

Tak sa nám skončil sviatočný víkend spojený so štátnym sviatkom …Boja za slobodu a demokraciu….ako sa vzletne tento deň pripomína. Ako sa posledné roky stalo zvykom čoraz viac sa medialna úderka a výrazna časť politickej mapy Slovenska hlavne tá čechoslovakistická uchyľuje k rôznym klamstvám …….už sme si zvykli na banány, pomaranče, toaletný [...]

KDH mieri do progresívnej budúcnosti

13.10.2023

KDH je progresívna kresťanská strana, vedú a formujú ju ľudia katolíckej kaviarne , ktorí za svoj cieľ považujú „občiansku spoločnosť“ s naivnou predstavou ako kresťania a progresívci nájdu „spoločný“ jazyk. Keď pán Majerský konštatuje že Pelegrini s Hlasom si vybrali minulosť….tak potom zákonite on chcel aby si vybrali budúcnosť [...]

Todová nástroj maliara, alebo posadnutosť Ficom

14.01.2021

Medialna mafia napojená na americké tajné služby na robenie revolucii……to je medialna sebranka okolo denníka N . Možno sa niekedy dozvieme ako to bolo naozaj s vraždou novinára , komu to prospelo? Vláda Fica by predsa nikdy takú ritualnu vraždu nenariadila, ak by to bolo z vládnych kruhov, či im blízkych Kuciak, by zmizol bez stopy a slečna z východu by si žila s [...]

Viktor Orbán

Maďarsko musí zaplatiť 200 miliónov eur a penále za nedodržanie rozsudku, prípad súvisí s migráciou

13.06.2024 10:05

Budapešť nezaviedla opatrenia vo svojej migračnej politike, ktoré žiadal súd už vo svojom verdikte z decembra 2020.

kórea deň bez tabaku fajčenie

WHO: Tabak, alkohol a fosílne palivá ročne v Európe zabijú 2,7 milióna ľudí

13.06.2024 09:50

Svetová zdravotnícka organizácia vyzvala vlády jednotlivých štátov, aby zaviedli prísnejšiu reguláciu výrobkov ohrozujúcich ľudské zdravie.

NR SR, parlament

Poslanci začali rokovací deň novelou zákona o azyle

13.06.2024 09:31

Popoludní čaká zákonodarcov aj tradičná štvrtková Hodina otázok.

Magát

Najvyšší súd potvrdil pokračovanie väzby Mariána Magáta, obžalovaného z extrémizmu

13.06.2024 09:28

Magát sa nachádza v tzv. preventívnej väzbe.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 114
Celková čítanosť: 995835x
Priemerná čítanosť článkov: 8735x

Autor blogu

Kategórie