Založ si blog

Bezák sa pomiatol. .. .zapredal dušu diablovi.

Alebo ako sa z populárneho arcibiskupa Katolíckej Cirkvi stane odpadlík.
Veriaci z celého Slovenska v čase jeho kauzy mu vzdávali úctu a vyjadrovali podporu v jeho boji proti nespravodlivému trestu. Tak som to vtedy vnímal aj ja. Zdalo sa mi nesprávne aby boli biskupi odvolávaní bez udania dôvodu resp. s dôvodom tak chabým ako upevnenie solidarity v biskupskom zbore.
Na rozdiel od iných biskupov hlavne v Nemecku nebol Bezák nejako vyčnievajúci čo by niečo hlásal zle, nevedelo sa o tom že by mal ženu a deti a homosexualnych kardinálov bolo dosť aj vo Vatikáne, takže verejné sprchy by nemali byť problém.
Ako sa však teraz ukazuje svoje odvolanie nezvládol….stále chodil do medií hoci to mal zakázané, poskytoval rozhovory a útočil na svojho predchodcu…a vlastne tým sa staval proti rozhodnutiu pápeža , no a nato sú vo Večnom meste zvlášť citliví. Nepomohlo že mu pomáhali redemptoristi cez ktorých sa chcel dostať do Vatikánu….ale ani dočasný útulok v kláštore pri Ríme mu nevoňal, lepšie je hrať úlohu trpiteľa. Ked sa nakoniec k pápežovi dostal , nedosiahol nič, hoci zaňho orodovali vplyvní kardináli (Vlk) jednoducho to tajné čo nepoznáme zastavilo aj pápeža Františka.
Od tej doby vidíme ako sa z baránka stala čierna ovca či dokonca vlk , ktorý útočí na stádo. Skupina Elán mala jednu krásnu pesničku Oblečte si dresy …aby bolo jasné kto za koho kope…..

Bezák si obliekol dres…dres liberálneho extremistu ktorý podporuje liberálne zlo napr pri podpore pani z Pezinka či najnovšie zarytého liberála vraj teologa – odpadlíka Kocúra ktorý kandiduje za PS.
Pán Kocúr čo by nadaný a perspektívny káder RKC sa jednoducho zamotal so ženou ako sa to často stáva a bolo po sľubnej kariere, musel odísť lebo také sú pravidlá hry o ktorých samozrejme dávno vedel. Ako odplatu si založil svoj fun club liberálov , ktorí boli voľakedy aj kresťanmi. Hrubo uráža dehonestuje hierarchiu na Slovensku a vymýšľa svoje teologické pavedy. Nevedel som že Bezák do toho slávneho protestanského gymnazia išiel vlastne za ním….

takýto Bezák sa už nepáči ani liberálnemu kresťanovi Mikloškovi či redaktorom Postoya. Holt B*ezák si vybral kto chce s vlkmi byť musí s nimi vyť.
https://www.postoj.sk/51607/frantisek-miklosko-moje-cesty-s-arcibiskupom-robertom-bezakom-sa-rozchadzaju.
https://www.postoj.sk/51598/dvojaky-meter-pri-marianovi-kuffovi-a-arcibiskupovi-bezakovi

Holt ked sa zakazuje zo strany biskupov politika Kuffovi…rovnaký meter platí aj pre Bezáka , on je stále arcibiskup….a keď sa arcibiskup spojí s liberálnou hydrou mal by byť na rade Vatikán aby nešpinil meno RKC odobrať mu všetky kňazské svetenia nech ide tam kde ho srdce ťahá

Facebook zablokoval Kulturblog. .. .

26.02.2020

Čo myslíte kto volal do Ameriky...Šimečka , alebo iný sorosovec....Alebo si niekto myslí že v Amerike sledujú Kulturblog? Že vraj šíri hoaxy.... Nuž keď tak človek číta Sme a podobné vagabundbutiny viac »

Solteszova sviňa v prezidentskom paláci.

23.02.2020

V predvolebnom čase sa často na poslednú chvíľu vyťahujú podpásovky a preto som si nejako zaumienil že ich v tomto čase treba brať s rezervou. To však neznamená že ak niečo podstatné vyjde viac »

Ako sa Vašečka strápnil. .. prednejší liberálni extremisti ako kresťanské postoje.

20.02.2020

Vašečka čo by poslanec OLANO ktorý sa pasuje za pravého kresťana podporil nepodporenie schôdze kde sa definitívne mohlo rozhodnúť o ID. Partia okolo extremistických ľavičiarov sa rozhodla viac »

Kúty / Voľby 2020 /

V Kútoch odhadujú rekordnú volebnú účasť

29.02.2020 11:35

Vysoké percento voličov pritom nie je obyvateľmi Kútov. Najmä mladí ľudia prišli voliť zo susednej Českej republiky vlakom.

ženy, kolegyne, skupina, vysvetľovanie

Pred 100 rokmi získali československé ženy volebné právo

29.02.2020 11:34

Nová republika sa prihlásila k rovnosti pre všetkých občanov, povedala šéfka Inštitútu pre výskum práce a rodiny.

lavína, sneh, hory, Rakúsko, kopce, zima, Alpy, Tyrolsko

Lavínová hrozba v Tatrách a Malej Fatre stúpla na tretí stupeň

29.02.2020 11:20

Vo Veľkej Fatre trvá vzhľadom na nižší úhrn nového snehu mierna lavínová hrozba.

Afganistan / Taliban /

Delegácia Talibanu pricestovala na podpis dohody s USA

29.02.2020 10:44

Dohoda by mala viesť k dialógu medzi vládou v Kábule a Talibanom.

dominik6000

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 75
Celková čítanosť: 337998x
Priemerná čítanosť článkov: 4507x

Autor blogu

Kategórie