Založ si blog

Bezák sa pomiatol. .. .zapredal dušu diablovi.

Alebo ako sa z populárneho arcibiskupa Katolíckej Cirkvi stane odpadlík.
Veriaci z celého Slovenska v čase jeho kauzy mu vzdávali úctu a vyjadrovali podporu v jeho boji proti nespravodlivému trestu. Tak som to vtedy vnímal aj ja. Zdalo sa mi nesprávne aby boli biskupi odvolávaní bez udania dôvodu resp. s dôvodom tak chabým ako upevnenie solidarity v biskupskom zbore.
Na rozdiel od iných biskupov hlavne v Nemecku nebol Bezák nejako vyčnievajúci čo by niečo hlásal zle, nevedelo sa o tom že by mal ženu a deti a homosexualnych kardinálov bolo dosť aj vo Vatikáne, takže verejné sprchy by nemali byť problém.
Ako sa však teraz ukazuje svoje odvolanie nezvládol….stále chodil do medií hoci to mal zakázané, poskytoval rozhovory a útočil na svojho predchodcu…a vlastne tým sa staval proti rozhodnutiu pápeža , no a nato sú vo Večnom meste zvlášť citliví. Nepomohlo že mu pomáhali redemptoristi cez ktorých sa chcel dostať do Vatikánu….ale ani dočasný útulok v kláštore pri Ríme mu nevoňal, lepšie je hrať úlohu trpiteľa. Ked sa nakoniec k pápežovi dostal , nedosiahol nič, hoci zaňho orodovali vplyvní kardináli (Vlk) jednoducho to tajné čo nepoznáme zastavilo aj pápeža Františka.
Od tej doby vidíme ako sa z baránka stala čierna ovca či dokonca vlk , ktorý útočí na stádo. Skupina Elán mala jednu krásnu pesničku Oblečte si dresy …aby bolo jasné kto za koho kope…..

Bezák si obliekol dres…dres liberálneho extremistu ktorý podporuje liberálne zlo napr pri podpore pani z Pezinka či najnovšie zarytého liberála vraj teologa – odpadlíka Kocúra ktorý kandiduje za PS.
Pán Kocúr čo by nadaný a perspektívny káder RKC sa jednoducho zamotal so ženou ako sa to často stáva a bolo po sľubnej kariere, musel odísť lebo také sú pravidlá hry o ktorých samozrejme dávno vedel. Ako odplatu si založil svoj fun club liberálov , ktorí boli voľakedy aj kresťanmi. Hrubo uráža dehonestuje hierarchiu na Slovensku a vymýšľa svoje teologické pavedy. Nevedel som že Bezák do toho slávneho protestanského gymnazia išiel vlastne za ním….

takýto Bezák sa už nepáči ani liberálnemu kresťanovi Mikloškovi či redaktorom Postoya. Holt B*ezák si vybral kto chce s vlkmi byť musí s nimi vyť.
https://www.postoj.sk/51607/frantisek-miklosko-moje-cesty-s-arcibiskupom-robertom-bezakom-sa-rozchadzaju.
https://www.postoj.sk/51598/dvojaky-meter-pri-marianovi-kuffovi-a-arcibiskupovi-bezakovi

Holt ked sa zakazuje zo strany biskupov politika Kuffovi…rovnaký meter platí aj pre Bezáka , on je stále arcibiskup….a keď sa arcibiskup spojí s liberálnou hydrou mal by byť na rade Vatikán aby nešpinil meno RKC odobrať mu všetky kňazské svetenia nech ide tam kde ho srdce ťahá

Hlina neveril som že ťa niekto prekoná. .. .

25.05.2020

Ano…Hlina ako liberálny kresťan dopredu jasne svojou koaliciou s PS Spolu naznačil ako to bude prebiehať po voľbách…..Ale osud chcel niečo iné……Vo svetle dnešných udalostí s pani Záborskou je Hlina morálny hrdina. Môžme síce chápať správanie pani Záborskej že nemôže vyvolať pád vlády a údajne by to vrátilo Smer…no také bubu pre tých [...]

Je nejaký fašizmus na Slovensku ?

08.05.2020

Ano je ….medialny. Po zhliadnutí dnešných správ na Narkoze kde sa nás Slovákov snažili presvedčiť akí sme to len fašisti, nacisti lebo dnes sú tými fašistami kto útočí na slniečkárov , takýmito a podobnými kvetnatými rečami sa ohlupuje spoločnosť… Už mám toho dosť , ak sú u nás fašisti a nacisti prečo nekoná Policia? Prečo nie je zatknutá ministerka [...]

Matovič je klon Mečiara.

29.04.2020

Nie je to tak dávno čo som na socialnych sieťach našiel rozhovor Mečiara s jeho dvornou bývalou novinárkou Vincourekovou. Pri Mečiarovom slovnom prejave som si uvedomil ako sú si s Matovičom podobní…. Každý z nich vo svojej dobe vedeli urobiť dobrú šou, vedeli si k sebe pripútať množstvo ľudí , ktorí nekriticky papagájovali všetky vodcove nezmysly. Mečiar však [...]

Branislav Gröhling

Gröhling: Otvárame trh s učebnicami

04.06.2020 13:10

Pozrite si tlačovku.

Smer Robert Fico

Fico: Smer potrebuje zmeny a ja som na ne pripravený

04.06.2020 12:59

V Smere sa diskutuje o zmenách a budúcnosti strany.

North Korea Launch

KĽDR varovala, že zruší bilaterálnu vojenskú dohodu s Južnou Kóreou

04.06.2020 12:03

Severokórejskí utečenci a iní aktivisti vypúšťajú za hranice balóny s letákmi, ktoré kritizujú vládu Kim Čong-una.

Juraj Šeliga

Šeliga podáva podnet Čižnárovi pre zmenu kvalifikácie v prípade Jankovskej

04.06.2020 11:27

Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik podľa Šeligu zmenil kvalifikáciu tak, aby mohla Jankovská vyviaznuť s podmienkou.

dominik6000

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 92
Celková čítanosť: 642806x
Priemerná čítanosť článkov: 6987x

Autor blogu

Kategórie