Založ si blog

Ako to bude vyzerať ak by vládli naši liberáli. .. .? diktatúra!

Trápne divadlo poslancov Beblavého a spol. nám ukazuje myšlienkové nastavenie ludí okolo PS Spolu. Pravda môže byť len to čo si myslia oni, zákonné je len to čo si myslia oni…..
Teraz sa vidí morálka novej slušnej demokracie….

To že Smer podal tieto návrhy účelovo , predvolebne neznamená že protizákonne. Vláda má právo prijímať zákony dokedy vládne a parlament prijímať zákony dokedy nie je rozpustený ( pritom vôbec nie je isté že tie návrhy prejdú). To že sa zákony prijímajú v skrátenom konaní hoci dôvody sú otázne nevzniklo tento mesiac a túto možnosť využívali všetky vlády od vzniku SR. Ak by US takéto zákony označil za protiústavné musel by potom označiť aj všetky doterajšie, ktoré boli týmto spôsobom schválené. Bola to jednoducho bežná prax, zákon sa dodržal tým že sa napísalo ledabolo zdôvodnenie aby bola dodržaná litera zákona.
Kedže je predvolebná kampaň tieto návrhy sú súčasťou politického boja, pokiaľ by to bola len rétorika pre svojich je to OK, ale pokiaľ sa skupina nezávislých poslancov rozhodne že bude blokovať parlament nezákonným spôsobom, aby niekomu praskli nervy a s pomocou medií urobili ďalšiu revolúciu, je to obnaženie fašistického spôsobu presadzovania svojich cieľov.

Verte či nie 800 mil Eur nie je sekera za ktorú treba robiť revolúcie a obštrukcie, je to len o prioritách vlády. Každá nastupujúca vláda je postavená pred rozhodnutia ktoré prijala predošlá, kedže mnohé strany tkzv.demokratickej opozície majú v programe zvyšovanie rodičovského a dôchodkov trieskanie sa teraz o zem keď nebude po mojom , nebude nijak….
Každá nová vláda tieto opatrenia môže jednoducho zrušiť, takže ak im ide o zadlžovanie budúcich generácií….nemusia , môžu zrušiť socialne opatrenia aby mohli znížiť dane podnikatelom. Toto je skutočná pravda.

A ešte pár slov o Lipšicovom koňovi Sme rodina…..ako sa dušovali že oni podporia všetky dobré zákony, dokonca tieto návrhy podávali počas volebného obdobia, takže slová že oni vždy zahlasujú, sú klamstvom, lebo dať si nezmyselnú podmienku aby sa Pelegrini ospravedlnil ani neviem za čo…..
Ďalší kandidáti sú z kresťanského tábora Vašečka a spol., keby excelencia z Pezinka rešpektovala uznesenia NR SR o ID, nemusela byť táto schôdza, ale keďže si vypýtala další odklad, mali by kresťanskí politici zahodiť stranícke tričká a hlasovať hodnotovo…Pán Vašečka nestačí 2 x ale pokial bude treba aj 3,4 a neviem kolko krát a s hocikým pre dobrú vec.

Ako ďalej vlastenci ? Ako spojiť národné sily.

06.04.2020

V tejto dobe Matovičovských kotrmelcov trocha na inú tému a to tému národných síl.Tieto utrpeli v posledných voľbách porážku , pretože ani SNS ani Vlasť sa do parlamentu nedostali a Kotlebova strana hoci si dala na kandidátku ľudí z iných národných strán neuspela tak ako očakávala, lebo tí eventualni noví voliči sa radšej rozhodli pre Matelkov cirkusový orchester. [...]

Nemorálny západ.

30.03.2020

Prečo nemorálny Západ? Nuž zabudnime na chvíľku že tu máme nejaký vírus.Pozrime sa aké morálne hodnoty nám ponúka nový progresívny svet.Už staré otrepané gender sprostosti o množstve pohlaví, zúrivý feminizmus a všadeobjímajúci multikulturalizmus. Tento moderný chaos ospevovaný ako pokrok, ktorý nás oslobodí od zaostalosti, náboženstva , násilia skratka novodobý [...]

Ako chlapci z Postoja pokračujú v pakte o neútočení, alebo bratislavská kresťanská kaviareň nemá prestávku kvôli vírusu.

29.03.2020

Jedna malá úvaha nad jedným článkom v Postoj -i. https://www.postoj.sk/53039/muz-ktory-povie-ako-budu-vyzerat-skoly-po-karantene. Iste všetci uznáte že nominácia tohto kaderníka na ministra školstva bola veľmi diskutabilná a ozývali sa hlasy ,ani nie tak z kresťanského prostredia ako skôr z akademickej obce o nevhodnosti takéhoto človeka riadiť ministerstvo školstva. Určite [...]

polícia, kontrola, Svätý Jur

Zvedavosť vodičov bráni v kolónach sanitkám v prejazde

09.04.2020 06:15

Kolóny, ktoré sa tvoria pre kontroly na viacerých úsekoch ciest, môžu skomplikovať život všetkým záchranárskym zložkám.

koronavírus, Čína

ONLINE: Trump chce obnoviť ekonomiku s rachotom, ešte si dlho počká

09.04.2020 05:45, aktualizované: 07:52

Donald Trump chce americkú ekonomiku dostať do chodu s "veľkým rachotom", ale až keď začnú klesať počty úmrtí na koronavírus.

Sudán protesty obete pamiatka pochody

Povedie zdraženie chleba opäť k zmene režimu v Sudáne?

09.04.2020 01:25

Posledné zdraženie chleba vyvolalo v roku 2018 v Chartúme a neskôr i ďalších mestách pouličné protesty proti prezidentovi Bašírovi, ktoré skončili jeho zosadením.

pocasie-9-4-2020

Počasie bude priam gýčové, pokazí sa len niekde

09.04.2020 00:00

Príjemné jarné počasie bude na sviatky pokračovať, ale sú miesta, kde by sa mohlo mierne pokaziť. Bude to u vás?

dominik6000

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 86
Celková čítanosť: 578657x
Priemerná čítanosť článkov: 6729x

Autor blogu

Kategórie