Založ si blog

Je správne aby o výsledku volieb na Slovensku rozhodovali ludia , ktorí na Slovensku nežijú?

Uznávam že takáto otázka by nenastala keby rozloženie hlasov zo zahraničia bolo rovnomerné na celé politické spektrum na Slovensku, ale keďže v zahraničí si ľudia objektívne nedokážu urobiť obraz, lebo ten ich zahraničný je skreslený mediami tej ktorej krajiny , príp. všelijakými mimovládkami a iniciatívami, ktoré sa spoliehajú na europskosť či eurohujerstvo atd. Napr týždeň pred voľbami odvysielala verejnoprávna ČT reláciu Reporteri kde hlavný informátor o situácii na Slovensku a hodnotenie jednotlivých subjektov komentoval Hríb. Rovnako tak sa Slováci čerpajú vonku len z takých objektívnych zdrojov ako je Sme či denník N. A tak to aj dopadlo…hlasovanie dopadlo na Slovensku presne opačne ako si želali zahraniční Slováci.
Druhou otázkou je či je hlasovanie poštou v súlade s Ústavou. Podľa Ústavy SR hlasovanie má byť tajné, no ako zabezpečíte či niekto nehlasuje poštou aj za niekoho iného? Nijako.
Ja si myslím že do budúcnosti je treba rozlíšiť ľudí ktorí pracujú v zahraničí a pravidelne sa na Slovensko vracajú a majú aj trvalý pobyt na Slovensku..( ale predsa títo môžu kludne v deň volieb prísť na Slovensko a odvoliť , termín je daný dávno a je to len raz za štyri roky , ked im tak velmi záleží môžu prísť na Slovensko.) Ďalšou možnosťou je aby voľby prebiehali na ambasádach SR v zahraničí , kde by boli dodržané pravidlá tak ako na Slovensku s tým že ľudia by sa museli prihlásiť dopredu aby sa mohli vyškrtnúť zo zoznamov doma ( stále píšem len Slovákoch s trvalým pobytom na Slovensku).
Je viac ako isté že šanca aby sa Slovák z Austrálie či Ameriky vrátil bývať domov je malá a je preto nemorálne aby niekto z druhej strany planéty nevhodne zasahoval do politického života na Slovensku. On si niečo pošle poštou, príp odletí z domu naspäť , ale následky musia znášať ľudia ktorí zostanú na Slovensku žiť, , napr v týchto voľbách strana za Ludi by sa pravdepodobne nedostala do parlamentu, teda zahraničie nám navolí ľudí s ktorými nesúhlasia občania, ktorí na Slovensku žijú, je to normálne?podotýkam že sa to môže týkať akéhokoľvek parlamentu v budúcnosti…..
Nemyslím si že je správne aby napr politické strany na Slovensku kampaňovali v zahraničí, veď o čom? všetko je tam iné rozdielne system verejnej služby je v každej krajine nastavený inak…tak o čom vlastne hlasujú zahraniční Slováci?
Nepredpokladám že by táto vláda zmenila systém volieb , tak apelujem na Slovákov v zahraničí, ktorí si neplánujú žiť na Slovensku v blízkej budúcnosti, aby sa nemiešali do vnútorných záležitostí. Neplatia dane na Slovensku tak nech sa ani nestarajú ako sa dane majú prerozdelovať. Znie to kruto ale však si len predstavte doma že by o starostovi Zvolena rozhodovali Bystričania…pekná hlúposť, prečo nám vo veľkej politike to ako hlúposť nepripadá aby občan Austrálie , ktorý má jedinú starosť sa uchytiť v Austrálii ( ak už nie je za vodou) ovplyvňoval politický systém na Slovensku?

Todová nástroj maliara, alebo posadnutosť Ficom

14.01.2021

Medialna mafia napojená na americké tajné služby na robenie revolucii……to je medialna sebranka okolo denníka N . Možno sa niekedy dozvieme ako to bolo naozaj s vraždou novinára , komu to prospelo? Vláda Fica by predsa nikdy takú ritualnu vraždu nenariadila, ak by to bolo z vládnych kruhov, či im blízkych Kuciak, by zmizol bez stopy a slečna z východu by si žila s [...]

Smrad z Denníka N sa šíri ďalej. .. ..

02.01.2021

Na Slovensku každý súdny človek , ktorý používa rozum a neverí každému smradu čo vyjde z denníka N a im podobných novinárskych elít , musí vedieť že so smrťou generála Lučanského nie je všetko s kostolným poriadkom. Celé tri týždne nás krmili tým že zranenia Lučanského boli spôsobené pádom o postel (najnovšia verzia že sa potkol o papuču …) [...]

Ako si Kramara vymýšľa weby na index len aby sa spojil s liberálmi.

28.12.2020

Táto očkovacia mašinopropaganda zhltla aj našu KBS. Do popredia sa dostali liberálni kňazi ako Kramara , Letrich, a im podobní ktorí si uzurpovali právo súdiť niekoho s iným názorom. Len na zopakovanie Kramara určil za dezinformačné weby z náboženského prostredia Svetlo sveta, Aliancia za nedeľu, a Christianitas, zo svetského to bola Infovojna, Badatel , Zem a vek a ostatné [...]

Vakcína / Očkovanie /

Slovensko nebolo pripravené na pandémiu, zahráva sa s kolektívnou imunitou

18.04.2021 06:00

V uplynulých rokoch predovšetkým v Bratislave a jej širšom okolí kontrolóri identifikovali veľký počet odmietnutých očkovaní.

lukašenko

Zatkli dve osoby, ktoré údajne plánovali atentát na Lukašenka

17.04.2021 21:59

Zadržané osoby údajne plánovali vojenský prevrat v Bielorusku, uskutočniť sa mal počas slávnostnej vojenskej prehliadky v Minsku.

navaľný navalnyj

Navaľného stav je podľa lekárov kritický, hrozí mu zlyhanie obličiek aj smrť

17.04.2021 21:15

Väznený ruský opozičný politik Alexej Navaľnyj už viac ako dva týždne drží protestnú hladovku.

Andrej Babiš

Česko vyhostí osemnásť pracovníkov ruskej ambasády. Má ísť o špiónov

17.04.2021 20:05, aktualizované: 18.04.2021 06:23

Dôstojníci ruskej vojenskej rozviedky boli údajne zapojení do výbuchu muničných skladov v obci Vrbětice z roku 2014. Rusko to popiera a hrozí odplatou.