Založ si blog

Je správne aby o výsledku volieb na Slovensku rozhodovali ludia , ktorí na Slovensku nežijú?

Uznávam že takáto otázka by nenastala keby rozloženie hlasov zo zahraničia bolo rovnomerné na celé politické spektrum na Slovensku, ale keďže v zahraničí si ľudia objektívne nedokážu urobiť obraz, lebo ten ich zahraničný je skreslený mediami tej ktorej krajiny , príp. všelijakými mimovládkami a iniciatívami, ktoré sa spoliehajú na europskosť či eurohujerstvo atd. Napr týždeň pred voľbami odvysielala verejnoprávna ČT reláciu Reporteri kde hlavný informátor o situácii na Slovensku a hodnotenie jednotlivých subjektov komentoval Hríb. Rovnako tak sa Slováci čerpajú vonku len z takých objektívnych zdrojov ako je Sme či denník N. A tak to aj dopadlo…hlasovanie dopadlo na Slovensku presne opačne ako si želali zahraniční Slováci.
Druhou otázkou je či je hlasovanie poštou v súlade s Ústavou. Podľa Ústavy SR hlasovanie má byť tajné, no ako zabezpečíte či niekto nehlasuje poštou aj za niekoho iného? Nijako.
Ja si myslím že do budúcnosti je treba rozlíšiť ľudí ktorí pracujú v zahraničí a pravidelne sa na Slovensko vracajú a majú aj trvalý pobyt na Slovensku..( ale predsa títo môžu kludne v deň volieb prísť na Slovensko a odvoliť , termín je daný dávno a je to len raz za štyri roky , ked im tak velmi záleží môžu prísť na Slovensko.) Ďalšou možnosťou je aby voľby prebiehali na ambasádach SR v zahraničí , kde by boli dodržané pravidlá tak ako na Slovensku s tým že ľudia by sa museli prihlásiť dopredu aby sa mohli vyškrtnúť zo zoznamov doma ( stále píšem len Slovákoch s trvalým pobytom na Slovensku).
Je viac ako isté že šanca aby sa Slovák z Austrálie či Ameriky vrátil bývať domov je malá a je preto nemorálne aby niekto z druhej strany planéty nevhodne zasahoval do politického života na Slovensku. On si niečo pošle poštou, príp odletí z domu naspäť , ale následky musia znášať ľudia ktorí zostanú na Slovensku žiť, , napr v týchto voľbách strana za Ludi by sa pravdepodobne nedostala do parlamentu, teda zahraničie nám navolí ľudí s ktorými nesúhlasia občania, ktorí na Slovensku žijú, je to normálne?podotýkam že sa to môže týkať akéhokoľvek parlamentu v budúcnosti…..
Nemyslím si že je správne aby napr politické strany na Slovensku kampaňovali v zahraničí, veď o čom? všetko je tam iné rozdielne system verejnej služby je v každej krajine nastavený inak…tak o čom vlastne hlasujú zahraniční Slováci?
Nepredpokladám že by táto vláda zmenila systém volieb , tak apelujem na Slovákov v zahraničí, ktorí si neplánujú žiť na Slovensku v blízkej budúcnosti, aby sa nemiešali do vnútorných záležitostí. Neplatia dane na Slovensku tak nech sa ani nestarajú ako sa dane majú prerozdelovať. Znie to kruto ale však si len predstavte doma že by o starostovi Zvolena rozhodovali Bystričania…pekná hlúposť, prečo nám vo veľkej politike to ako hlúposť nepripadá aby občan Austrálie , ktorý má jedinú starosť sa uchytiť v Austrálii ( ak už nie je za vodou) ovplyvňoval politický systém na Slovensku?

Čo týždeň dal. .. ..

05.07.2020

Čím nás kŕmili progresívci tento týždeň? Denník Sme spolu s niekoľkými ženskými feministkami odštartovali kampaň o zneužívaní žien resp o nevhodnom sexualnom správaní či ešte presnejšie nevhodnom slovníku mužov so sexistickými narážkami….. Na tento úžasný zločin prišli celebrity Čaputová, Pauhofová, Biháriová samozrejme až po mnohých mnohých rokoch [...]

Nedeľný predaj nie je záležitosť náboženstva!

05.06.2020

Každý kto tvrdí že nedeľný predaj je záležitosť výhrady vo svedomí, vedome klame aby presadil ponechanie predaja v nedeľu. Títo ľudia vedia že zamestnanci v obchode sú v podriadenom postavení a keby zamestnávatel požadoval nastúpiť do práce v nedelu a zamestnanec odmietol ,určite by nasledovali nejaké dva tri vytýkacie listy a potom vyhadzov za porušenie pracovnej [...]

Hlina neveril som že ťa niekto prekoná. .. .

25.05.2020

Ano…Hlina ako liberálny kresťan dopredu jasne svojou koaliciou s PS Spolu naznačil ako to bude prebiehať po voľbách…..Ale osud chcel niečo iné……Vo svetle dnešných udalostí s pani Záborskou je Hlina morálny hrdina. Môžme síce chápať správanie pani Záborskej že nemôže vyvolať pád vlády a údajne by to vrátilo Smer…no také bubu pre tých [...]

Chorvátsko Voľby Parlamentné

Chorvátsky premiér s „koronou“ víťazstva

06.07.2020 18:08

Parlamentné voľby v Chorvátsku boli predčasné, ale pre šéfa vlády prišli v pravý čas.

pčolinský

Pčolinský: Sme rodina pevne stojí za svojím predsedom

06.07.2020 18:02

V pondelok majú na koaličnej rade hovoriť aj o tom, či Boris Kollár navrhne, aby parlament hlasoval o jeho odvolaní.

Virus Outbreak Switzerland

Švajčiari musia nosiť rúška

06.07.2020 17:00

Švajčiarsko zaviedlo povinné nosenie rúšok v mestskej hromadnej doprave. Úrady doteraz občanom len radili zakrývať si ústa a nos počas dopravnej špičky.

vírus, baktérie

Vnútorné Mongolsko potvrdilo výskyt bubonického moru

06.07.2020 16:47

Úrady v tejto súvislosti zakázali lov a konzumáciu zvierat, ktoré môžu ochorenie prenášať.

dominik6000

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 94
Celková čítanosť: 658102x
Priemerná čítanosť článkov: 7001x

Autor blogu

Kategórie