Založ si blog

Hlina sa pomiatol II. .. alebo ako ďalej KDH

Ukrivdený , umrnčaný krčmár a šmelinár z Námestova sa najskôr pustil v nedeľu po voľbách do voličov kto vyvodí hmotnú zodpovednosť za voličov…..či neskoršie vyjadrenie na kňaza Kuffu že on je všetkému na vine lebo očierňoval KDH.
Nuž Hlina hlinovská asi zabudol ako on útočil na kresťanské strany , ako odmietol dať KU ( Záborská) pár miest na kandidátke a hlavne zakázal aby tam boli za KU lídri, ako všetkých Kuffovcov oznámkoval za fašistov a hlavne zabudol ako podpísal zbytočnú dohodu o neútočení s hlavným ideologickým nepriateľom. Táto dohoda bola škandalózna aj vajatanie aby aspoň PS Spolu prišla s háklivymi témami až po regionálnych voľbách. Tak sa pchal liberálom do zadku až to bolo nechutné……ale potvrdilo sa Človek Hlina mieni Pán Boh mení.Veď uznajte čo je to za kresťana čo nepozná desatoro.

Prečo sa KDH nedostalo do parlamentu ? sú len dve jednoduché odpovede
1. Osobnosť Hlinu a spájanie sa s neomarxistami
2. voliči uprednostnili Matoviča ktorý sa balil na porazení Smeru.
Ano keby malo KDH iného lídra, KDH by tam bolo, liberálnejší kresťania prešli na stranu Matoviča a Žaluďa, takže ten pôvodný zámer po volbách v roku 2016 že postavíme do čela nejakého aktivistu plného hnevu a žlče na Smer ( lebo si v KDH mysleli že vtedy neprešli lebo údajne Hrušovský a spol kolaborovali so Smerom) tak zámer nevyšiel. Keďže kresťanov z inej strany politického spektra nemohli svojím štýlom a nastavením získať, výsledok bol jasný.
Kresťanská politika nemá byť čo ľavicová , či pravicová má byť predovšetkým sociálna pre ľudí odkázaných , ohrozených , slabých a hlavne má byť prorodinná.
Na týchto pilieroch by sa dokázali zjednotiť všetky relevantné politické kresťanské prúdy. Do čela KDH postaviť lídra zjednocovateľa, nie šoumena ( Matovič je len jeden a raz skončí….neslávne), nemusí to byť top líder ale môže ísť o tím ktorý sa bude snažiť presvedčiť celú kresťanskú spoločnosť. Veď si len zoberte kto pozná okrem Hlinu nejakého iného lídra. V každej debate bol vždy posielaný len Hlina, čo ostatní tí neexistovali? Rovnako si myslím že mladí KDHáci si volby odmakali ďaleko lepšie ako hurá Hlinohrdinovia. Hlinu chválili všetci z liberálneho tábora ale tí ho predsa nevolili. Preto je potrebné aby proti mladým progresívcom stáli pevne na konzervatívnych hodnotách mladí kresťania.Preto musia byť na čele nového KDH. Nové KDH by malo prijať všetky relevantné kresťanské prúdy , ktoré sa dokážu zjednotiť na hodnotových otázkach, umožniť dať na kandidátku aj tkzv konkurenčné strany .
Ak čítam komentáre na Postoji ako sa jednotlivé skupiny dohadujú kto by KDH vytiahol z kaše, tak nejako nevidím nič rozumné. Starí harcovníci ktorí z KDH odišli nikdy nebudú tými lídrami ktorí oslovia masovú skupinu kresťanov. Ved si len zoberte Čarnogurský , Mikloško, Lipšic, Hrušovský, Palko všetci majú svojich podporovatelov , ktorí si myslia keby tam boli tí…bolo by to iné. Nebolo všetci o ktorých som písal KDH z rôznych dôvodov opustili a prešli do rôznych táborov. Ja by som ich nevylučoval z účasti na kandidátke , ale nie sú to ľudia ktorí dokážu osloviť protichodné tábory. Dokážete si predstaviť Lipšica ako by získal ľudí kresťanov zo Smeru, SNS a Kotlebu?
Jediná cesta budúcej kresťanskej politiky je o spájaní na základe programu, nie na základe kto kedy ukradol viac kto je väčší mafián a rozhodne nie na argumentoch najprv treba poraziť tkzv mafiu je to dôležitejšie ako keby dalších 9 prikázaní neplatilo. Ja verím tomu že mladí v KDH by sa nato mohli podujať, normálny človek nebude predsa svojich potencialnych podporovatelov nazývať fašistami, ani zlodejmi či sa hádať kto je väčší národovec a naopak čechoslovakista atd. Ludia typu Martinického ktorý pravidelne do Postoja prispieva jednoducho vždy zabránia akémukolvek spájaniu. Spájať sa ano ale na základe hodnôt, nie na základe kto kedy na akej strane stál. Len toto je cesta.

Čo týždeň dal. .. ..

05.07.2020

Čím nás kŕmili progresívci tento týždeň? Denník Sme spolu s niekoľkými ženskými feministkami odštartovali kampaň o zneužívaní žien resp o nevhodnom sexualnom správaní či ešte presnejšie nevhodnom slovníku mužov so sexistickými narážkami….. Na tento úžasný zločin prišli celebrity Čaputová, Pauhofová, Biháriová samozrejme až po mnohých mnohých rokoch [...]

Nedeľný predaj nie je záležitosť náboženstva!

05.06.2020

Každý kto tvrdí že nedeľný predaj je záležitosť výhrady vo svedomí, vedome klame aby presadil ponechanie predaja v nedeľu. Títo ľudia vedia že zamestnanci v obchode sú v podriadenom postavení a keby zamestnávatel požadoval nastúpiť do práce v nedelu a zamestnanec odmietol ,určite by nasledovali nejaké dva tri vytýkacie listy a potom vyhadzov za porušenie pracovnej [...]

Hlina neveril som že ťa niekto prekoná. .. .

25.05.2020

Ano…Hlina ako liberálny kresťan dopredu jasne svojou koaliciou s PS Spolu naznačil ako to bude prebiehať po voľbách…..Ale osud chcel niečo iné……Vo svetle dnešných udalostí s pani Záborskou je Hlina morálny hrdina. Môžme síce chápať správanie pani Záborskej že nemôže vyvolať pád vlády a údajne by to vrátilo Smer…no také bubu pre tých [...]

Chorvátsko Voľby Parlamentné

Chorvátsky premiér s „koronou“ víťazstva

06.07.2020 18:08

Parlamentné voľby v Chorvátsku boli predčasné, ale pre šéfa vlády prišli v pravý čas.

pčolinský

Pčolinský: Sme rodina pevne stojí za svojím predsedom

06.07.2020 18:02

V pondelok majú na koaličnej rade hovoriť aj o tom, či Boris Kollár navrhne, aby parlament hlasoval o jeho odvolaní.

Virus Outbreak Switzerland

Švajčiari musia nosiť rúška

06.07.2020 17:00

Švajčiarsko zaviedlo povinné nosenie rúšok v mestskej hromadnej doprave. Úrady doteraz občanom len radili zakrývať si ústa a nos počas dopravnej špičky.

vírus, baktérie

Vnútorné Mongolsko potvrdilo výskyt bubonického moru

06.07.2020 16:47

Úrady v tejto súvislosti zakázali lov a konzumáciu zvierat, ktoré môžu ochorenie prenášať.

dominik6000

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 94
Celková čítanosť: 658112x
Priemerná čítanosť článkov: 7001x

Autor blogu

Kategórie