Založ si blog

Palko verzus rusobijci

Na stránkach Postoja vyšiel zaujímavý  článok od bývalého ministra V. Palka (KDH), ktorý veľmi dobre hodnotí ponovembrové obdobie v zahraničnej politike. Je to dobrý článok pretože Palka nikto nemôže obviniť že je bývalý komunista, Putinov lokaj a pod., aj keď časť diskutujúcich pod článkom ho už hodila do jedného vreca s Čarnogurským rusofilom, Palkove  postrehy čo by aktéra tej doby sú relevantné.

Celá debata vznikla okolo SNS a nedohody okolo americkej tkzv pomoci pre SR . Takéto články sú dôležité aby mladá generácia nedostávala len jednostranné informácie od takých novinárských „veličín“ ako Schutz, Korda  Hanzelová či Krpeľan , ktorí by najradšej už opozičné názory vymazávali , lebo sú údajne manipulačné, pre ľudí škodlivé, presne ako za komunizmu , kto nejde v línii strany…..teraz kto nejde v hlavnom prúde  teda proeurópskom federalizačnom proimigračnom je konšpirátor, manipulátor  a nedeje sa to len na Slovensku toto prichádza z USA a EU kde sa nie nejakí ruskí trollovia  nastrčení KGB áci ale renomovaní filozofi, konzervatívni novinári , profesori stavajú terčom “ nenávisti“ proliberálnych medií , títo ludia za názor , ktorí nie je zhodný s ideologickým nastavením „hlavného prúdu“ stavajú nepohodlnými sú vyhadzovaní z univerzít, z redakcií novín a to sa stačí vyjadriť len nevhodne o komunite LGBTI…..

Vrátim sa však do 90 rokov po rozpade ruského bloku Varšavskej zmluvy. Väčšina obyvateľov si želala aby po zániku studenej vojny Východ – Západ prišlo k celoeurópskemu mieru a útlmu zbrojárskych pretekov, nových zbrojných systémov. Aká však bola realita a kto nechcel  pokoj ruský medveď či americký jastrab? Rusom bolo neoficialne sľúbené že sa NATO nebude rozširovať , boli teda oklamaní, iste sa dá polemizovať nad tým že prečo by mali mať Rusi právo veta…..ale na druhej strane ak máme vojenské veľmoci s ktorých jedna tlačí druhú do defenzívy masívnym prezbrojovaním, približovaním sa vojensky k jeho hraniciam je predpoklad že druhá strana začne robiť protiopatrenia a sme opäť v studenej vojne. Od tej doby tu máme dezinformačné kampane  kde jedna strana obviňuje druhú , kto je väčší dezinformátor, šíriteľ hoaxov. V skutočnosti to robia obidve strany, aj Američania zasahujú do predvolebných kampaní v europskych štátoch , majú svoje kone a vrážajú peniaze cez spriaznené media a masírovanie mozgov, ale keď toto isté robia Rusi ( nenahovárajme si že nie ) tak je z toho aféra , ktorá sa vyšetruje takmer až na odvolanie amerického prezidenta. Keď Rusi začali odpovedať aj v zbrojárskej oblasti masívnym prezbrojovaním , keď začali porušovať medzinárodné právo , veď prečo by nemohli ked USA  tak robili v Iraku, Kosove, prečo by Rusi mali dobrovolne opustiť Sevastopol a vzdať sa čiernomorskej flotily  ďalšieho strategického bodu ,  veď  keď Američania bežne operujú americkými zaujmami, americkými ohrozenými občanmi prečo by Rusi nemohli používať podobnú rétoriku pri Kryme a ochranu ruských občanov. A prečo si tu môžu dovoliť jedni aj druhí ? Lebo OSN je nefunkčná a zablokovaná , v bezpečnostnej rade majú veľmoci právo veta , tak si môžu robiť čo chcú……..jednoducho po zániku Východného bloku sa nevyužil priestor na zapojenie sa Ruska do europskej bezpečnostnej politiky, ale Rusko bolo zahnané do kúta a pravdepodobne sa čakalo ,že sa definitívne zosype ako veľmoc…táto taktika nevyšla.

A ako sa má zachovať Slovensko ? môj názor je že nemôžme byť neutrálni, sme malý štát my musíme mať spojencov, keď zostaneme v území nikoho ,ľahko o to územie môžme prísť, my máme nejaké skúsenosti z historie o tom čo by chceli naši aj keď teraz priateľskí susedia. Treba mať len zdravý sedliacky rozum a umne sa pohybovať v spleti diplomatických potýčiek, minisúbojov, lebo malým štátom , veľké hrdinské gestá nie sú k ničomu, malým štátom, malým národom ide od dávnych rokov o prežitie a tým hľadanie vhodných spojencov, izolovaním sa oslabujeme . to ale neznamená že by sme mali byť len nejakí poslušní vazali, ktorí by mali podpísať každú zmluvu ktorá sa  im predhodí.

odkaz na článok Postoj

https://www.postoj.sk/42731/americka-zakladna-na-slovensku-a-geopolitika

pre zaujímavosť už sú tam aj dva články od“ mladej generácie “ ktorá samozrejme Palka skritizovala…veď oni toho zažili…..a manipulatívne media, socialne siete a ved máme aj zoznam ktoré stránky širia hoaxy a tým sa zo zásady vyhýbame…..

 

Sme je pedofilné, Pravda je LGBTI

18.08.2019

Neviem čo také dôležité sa stalo že Pravda tento víkend uverejnila tri články na podporu požiadaviek LGBTI komunity. Všetky tri články útočia na tých ktorí prejavia iný názor na požiadavky viac »

Progresívny kresťan Hlina útočí

12.08.2019

https://blog.postoj.sk/46084/30-dni Takto pán predseda KDH odpovedá na dva kritické blogy na jeho adresu. Od pána Chromíka je to vždy vecná kritika a to pravdepodobne Hlinu vytáča , Chromík nie viac »

Pomlčková vojna v roku 1990

11.08.2019

Keďže protislovenské pedofilné denníky uverejňujú zo slovenskej histórie len klamstvá a polopravdy , treba sa niekedy ozvať ako to bolo v skutočnosti. Týmto blogom by som plynulo nadviazal viac »

Mochovce, atómová elektráreň

Mochovce sa predražia, idú sa však spúšťať

21.08.2019 21:00

Dostavba tretieho a štvrtého bloku Mochoviec sa zvýši o ďalšiu viac ako štvrť miliardu eur. Zvýšenie odobrila vláda s tým, že ho uhradí taliansky Enel.

kalavska

Kalavskú čaká reparát

21.08.2019 18:30

Vláda na prvom rokovaní po letných prázdninách zatiaľ neschválila časť, ktorá sa týka premeny nemocníc a prináša zásadné zmeny.

Peniaze, euro, graf, ekonomika

O rozpočte rozhodne jesenná daňová prognóza

21.08.2019 18:14

Pre rezort financií budú pri príprave rozpočtu dôležité najnovšie údaje o vývoji ekonomiky a daňových príjmov. Tie budú zverejnené v septembri.

generál Martin Dzúr, Fidel Castro

Martin Dzúr. Generál, ktorý vydal rozkaz, aby vojaci nebojovali s okupantmi

21.08.2019 18:00

Patril k najmocnejším ľuďom v bývalom Československu. Martin Dzúr bol ministrom národnej obrany a priaznivcom Alexandra Dubčeka.

dominik6000

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 30
Celková čítanosť: 86093x
Priemerná čítanosť článkov: 2870x

Autor blogu

Kategórie