Založ si blog

Ako sa z diskrimovaného romského dievčaťa stala protežovaná. .. .

Opäť raz progresívne media uplietli z h … bič. Prvé sväté prijímanie  Trnava  a diskriminácia rómskeho dievčaťa ktorú musel riešiť až predseda VUC  Viskupič  …..nuž Viskupič má v kostole také slovo ako talianski hokejisti ked hrajú proti Rusom. Nuž Viskupič ateista  liberál mal syna na prvom svätom prijímaní a musel riešiť diskrimináciu a samozrejme sa pochválil…..

Ale vráťme sa  na začiatok, kto urobil chybu? Nikto nie je bez viny, ale chyba vedenia trnavskej fary bola že pripustila rómske dievča s inými deťmi, ktoré sa predtým pripravovali spoločne , mali spoločnú dvojročnú prípravu a do tohto kolektívu umelo nanútili cudziu žiačku týždeň pred akciou……iste si mysleli že ked odmietnu budú obvinení z diskriminácie a tak vlastne urobili malej Romke protekciu, lebo toto so robí v protekčných prípadoch. Keď katechetka malú Romku uznala , že môže pristúpiť k 1 sv. prijímaniu, neznamená , že matka mladej Rómky si môže určiť kedy a s kým…ak sa mne z neznámych dôvodov nezúčastnila so svojimi spolužiakmi, ale ju matka prihlásila dodatočne ,mala to fara vyriešiť osobitne , prvé sväté prijímanie nemusí byť v nedelu v máji ,ale ktorýkolvek deň aj cez týždeň…ibaže takýto scenár by zaváňal tiež diskrimináciou…nuž tak si pán kaplán vymyslel , však ju pichnime k týmto…..

A teraz prečo to asi vzbudilo nevôlu rodičov?

farba pleti určite nehrala podstatnú rolu, ako som už napísal deti sa väčinou poznajú , spolu nacvičujú sú už vytvorené dvojice kto s kým pôjde v rade, kto bude čo čítať  atd, rodičia pripravujú výzdobu a kupujú nejakú tú spomienku pre učitelku, kaplána …a samozrejme sa skladajú sami finančne. Z tohto logicky vyplýva že takto umelo včlenené cudzie dieťa prirodzene bude sedieť niekde na konci , lebo nemalo pridelené žiadne úlohy , nikoho nepozná a ani  povedzme keby tam boli iné romske deti ani im rodičom by sa nepáčilo ,keby sa tam včlenilo cudzie dieťa ktoré sa nepodielalo na kvetinovej výzdobe a zbierke…..som presvedčený toto bol dôvod.

 

Osobná skúsenosť

To čo som teraz napísal sa stalo už aj inde ,len ten včlenený človek nebol Rom , ale pán kaplán ho zobral lebo niekde inde z nejakých osobných dôvodov nechcel ísť…..aj vtedy sa rodičia sťažovali a nesúhlasili …ale hlavné slovo mal farár…..

a preto na záver : Kňaz rozhodne koho na 1 sv prijímanie pustí a ked cíti že by mohli byť problemy tak ich dopredu odkomunikuje a príp prvé sv. prijímanie vykoná osobitne.

no a pre Pravdu….okamžite boli diskusia pod článkom zmazaná , nebude dobre ked budeme tak tolerantní či pokrokoví ked za diskrimináciu sa bude považovať ked sa napíše pravda , ale nesmie sa menovať napr  zapáchajúci  osadník je diskriminácia, zapáchajúci človek je v poriadku…v poriadku len sa nečudujte že Kotleba stúpa .lebo môj názor je, že zle je to len vtedy ak sa hádže vina kvôli jednotlivcom na celú skupinu, ale nie že sa  nesmie menovať kto čo urobil a z akého etnika bol.

Čo týždeň dal. .. ..

05.07.2020

Čím nás kŕmili progresívci tento týždeň? Denník Sme spolu s niekoľkými ženskými feministkami odštartovali kampaň o zneužívaní žien resp o nevhodnom sexualnom správaní či ešte presnejšie nevhodnom slovníku mužov so sexistickými narážkami….. Na tento úžasný zločin prišli celebrity Čaputová, Pauhofová, Biháriová samozrejme až po mnohých mnohých rokoch [...]

Nedeľný predaj nie je záležitosť náboženstva!

05.06.2020

Každý kto tvrdí že nedeľný predaj je záležitosť výhrady vo svedomí, vedome klame aby presadil ponechanie predaja v nedeľu. Títo ľudia vedia že zamestnanci v obchode sú v podriadenom postavení a keby zamestnávatel požadoval nastúpiť do práce v nedelu a zamestnanec odmietol ,určite by nasledovali nejaké dva tri vytýkacie listy a potom vyhadzov za porušenie pracovnej [...]

Hlina neveril som že ťa niekto prekoná. .. .

25.05.2020

Ano…Hlina ako liberálny kresťan dopredu jasne svojou koaliciou s PS Spolu naznačil ako to bude prebiehať po voľbách…..Ale osud chcel niečo iné……Vo svetle dnešných udalostí s pani Záborskou je Hlina morálny hrdina. Môžme síce chápať správanie pani Záborskej že nemôže vyvolať pád vlády a údajne by to vrátilo Smer…no také bubu pre tých [...]

Chorvátsko Voľby Parlamentné

Chorvátsky premiér s „koronou“ víťazstva

06.07.2020 18:08

Parlamentné voľby v Chorvátsku boli predčasné, ale pre šéfa vlády prišli v pravý čas.

pčolinský

Pčolinský: Sme rodina pevne stojí za svojím predsedom

06.07.2020 18:02

V pondelok majú na koaličnej rade hovoriť aj o tom, či Boris Kollár navrhne, aby parlament hlasoval o jeho odvolaní.

Virus Outbreak Switzerland

Švajčiari musia nosiť rúška

06.07.2020 17:00

Švajčiarsko zaviedlo povinné nosenie rúšok v mestskej hromadnej doprave. Úrady doteraz občanom len radili zakrývať si ústa a nos počas dopravnej špičky.

vírus, baktérie

Vnútorné Mongolsko potvrdilo výskyt bubonického moru

06.07.2020 16:47

Úrady v tejto súvislosti zakázali lov a konzumáciu zvierat, ktoré môžu ochorenie prenášať.

dominik6000

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 94
Celková čítanosť: 658089x
Priemerná čítanosť článkov: 7001x

Autor blogu

Kategórie