Založ si blog

Ako sa z diskrimovaného romského dievčaťa stala protežovaná. .. .

Opäť raz progresívne media uplietli z h … bič. Prvé sväté prijímanie  Trnava  a diskriminácia rómskeho dievčaťa ktorú musel riešiť až predseda VUC  Viskupič  …..nuž Viskupič má v kostole také slovo ako talianski hokejisti ked hrajú proti Rusom. Nuž Viskupič ateista  liberál mal syna na prvom svätom prijímaní a musel riešiť diskrimináciu a samozrejme sa pochválil…..

Ale vráťme sa  na začiatok, kto urobil chybu? Nikto nie je bez viny, ale chyba vedenia trnavskej fary bola že pripustila rómske dievča s inými deťmi, ktoré sa predtým pripravovali spoločne , mali spoločnú dvojročnú prípravu a do tohto kolektívu umelo nanútili cudziu žiačku týždeň pred akciou……iste si mysleli že ked odmietnu budú obvinení z diskriminácie a tak vlastne urobili malej Romke protekciu, lebo toto so robí v protekčných prípadoch. Keď katechetka malú Romku uznala , že môže pristúpiť k 1 sv. prijímaniu, neznamená , že matka mladej Rómky si môže určiť kedy a s kým…ak sa mne z neznámych dôvodov nezúčastnila so svojimi spolužiakmi, ale ju matka prihlásila dodatočne ,mala to fara vyriešiť osobitne , prvé sväté prijímanie nemusí byť v nedelu v máji ,ale ktorýkolvek deň aj cez týždeň…ibaže takýto scenár by zaváňal tiež diskrimináciou…nuž tak si pán kaplán vymyslel , však ju pichnime k týmto…..

A teraz prečo to asi vzbudilo nevôlu rodičov?

farba pleti určite nehrala podstatnú rolu, ako som už napísal deti sa väčinou poznajú , spolu nacvičujú sú už vytvorené dvojice kto s kým pôjde v rade, kto bude čo čítať  atd, rodičia pripravujú výzdobu a kupujú nejakú tú spomienku pre učitelku, kaplána …a samozrejme sa skladajú sami finančne. Z tohto logicky vyplýva že takto umelo včlenené cudzie dieťa prirodzene bude sedieť niekde na konci , lebo nemalo pridelené žiadne úlohy , nikoho nepozná a ani  povedzme keby tam boli iné romske deti ani im rodičom by sa nepáčilo ,keby sa tam včlenilo cudzie dieťa ktoré sa nepodielalo na kvetinovej výzdobe a zbierke…..som presvedčený toto bol dôvod.

 

Osobná skúsenosť

To čo som teraz napísal sa stalo už aj inde ,len ten včlenený človek nebol Rom , ale pán kaplán ho zobral lebo niekde inde z nejakých osobných dôvodov nechcel ísť…..aj vtedy sa rodičia sťažovali a nesúhlasili …ale hlavné slovo mal farár…..

a preto na záver : Kňaz rozhodne koho na 1 sv prijímanie pustí a ked cíti že by mohli byť problemy tak ich dopredu odkomunikuje a príp prvé sv. prijímanie vykoná osobitne.

no a pre Pravdu….okamžite boli diskusia pod článkom zmazaná , nebude dobre ked budeme tak tolerantní či pokrokoví ked za diskrimináciu sa bude považovať ked sa napíše pravda , ale nesmie sa menovať napr  zapáchajúci  osadník je diskriminácia, zapáchajúci človek je v poriadku…v poriadku len sa nečudujte že Kotleba stúpa .lebo môj názor je, že zle je to len vtedy ak sa hádže vina kvôli jednotlivcom na celú skupinu, ale nie že sa  nesmie menovať kto čo urobil a z akého etnika bol.

Todová nástroj maliara, alebo posadnutosť Ficom

14.01.2021

Medialna mafia napojená na americké tajné služby na robenie revolucii……to je medialna sebranka okolo denníka N . Možno sa niekedy dozvieme ako to bolo naozaj s vraždou novinára , komu to prospelo? Vláda Fica by predsa nikdy takú ritualnu vraždu nenariadila, ak by to bolo z vládnych kruhov, či im blízkych Kuciak, by zmizol bez stopy a slečna z východu by si žila s [...]

Smrad z Denníka N sa šíri ďalej. .. ..

02.01.2021

Na Slovensku každý súdny človek , ktorý používa rozum a neverí každému smradu čo vyjde z denníka N a im podobných novinárskych elít , musí vedieť že so smrťou generála Lučanského nie je všetko s kostolným poriadkom. Celé tri týždne nás krmili tým že zranenia Lučanského boli spôsobené pádom o postel (najnovšia verzia že sa potkol o papuču …) [...]

Ako si Kramara vymýšľa weby na index len aby sa spojil s liberálmi.

28.12.2020

Táto očkovacia mašinopropaganda zhltla aj našu KBS. Do popredia sa dostali liberálni kňazi ako Kramara , Letrich, a im podobní ktorí si uzurpovali právo súdiť niekoho s iným názorom. Len na zopakovanie Kramara určil za dezinformačné weby z náboženského prostredia Svetlo sveta, Aliancia za nedeľu, a Christianitas, zo svetského to bola Infovojna, Badatel , Zem a vek a ostatné [...]

lietadlo, Boeing 777

V Moskve núdzovo pristálo lietadlo Boeing 777

26.02.2021 09:52

Pritom len pred niekoľkými dňami musel stroj rovnakého typu boeingu núdzovo pristáť v americkom Denveri.

suchoba

Suchobu prepustili na slobodu, Slovensko stále neposlalo žiadosť o vydanie

26.02.2021 08:47

Suchobu zadržal Interpol 17. februára v Dubaji.

zurian

Vojna medzi kajúcnikmi? Jeden z nich už obviňuje aj šéfa NAKA Zuriana

26.02.2021 08:40

Šéf Národnej kriminálnej agentúry Branislav Zurian má problém. Bývalý námestník SIS Boris Beňa tvrdí, že mu donášal.

kórea, rusko

VIDEO: Cestovanie diplomatov v 21. storočí? Aj na ručnej drezine

26.02.2021 08:17

Hlavným "motorom" bol tretí tajomník ruskej ambasády Vladislav Sorokin.