Založ si blog

Príbeh slúžobníčky = major Zeman

Každú sobotu beží na RTVS 2 americký serial Príbeh služobníčky, jedná sa o vymyslený  príbeh hodne pritiahnutý za vlasy , čo sa týka deja je zaujímavý , ale ten kto ho vníma doslovne (hlavne mladí) tak je doslova manipulatívni. Je to ako keby kritika kresťanstva , že sa v určitej krajine dostane k moci náboženská totalita. tým že sa využívajú termíny ako Pochválen, Požehnaný deň, citujú sa citáty z Biblie jasne evokujú spojitosť s kresťanstvom. V skutočnosti by sa nijaká kresťanská Cirkev takto správať nemohla a takéto zriadenie nepodporovala, akonáhle by to robila už by nebola kresťanskou. Nemôžme však vylúčiť rôzne sekty , ale tie majú taký malý dosah , že je to nemožné. Samozrejme okrem islamu ibaže toto nie je kresťanské náboženstvo a progresívna úderka samozrejme nenatočí film, serial ktorý by útočil na islam, konieckoncov ak by tam zazneli úražlivé vety na moralne autority islamu , scenárista by to nemusel prežiť. (nielen on)

 

Kto stojí proti sebe v tomto seriali….zlí fanatickí naboženskí vodcovia no a hrdinovia sú  lesbičky, LGBTI komunita, údajne padlé ženy , ktoré sú v takomto režime utláčané , bité zabíjané….hotový holocaust.Toto je hlavná dejová osnova ,dosť dobre scenaristicky zvládnutá ……..samozrejme že málo inteligentný divák resp neznalý napr ateista takýto dej nepochopí ako vymyslený…ale možno realny , pri hlavnom medialnom prúde ktorý vtlka do hláv ako je komunita LGBTI diskriminovaná a pozrieť si taký serial…nuž kebyže som v koži takéhoto neinformovaného človeka už zajtra podpisujem petíciu za zrovnoprávnenie gayov a lesbičiek. no a o to asi ide…..

 

Spojitosť s komunistickým serialom Tridsať prípadov majora Zemana. Bol to normalizačný kriminálny serial ČST. Všetko tam muselo hrať v súlade s učením Komunistickej strany o to sa starali ideologovia typu Leška . tak bol komunistický major vzor , hrdina, my sme tí dobrí a to sú ti imperialisti atd, avšak príbehy boli zaujímavé , napínavé skratka pozeratelné. ideologiu v tom videl len ten kto už niečo o svete vedel.

Aj príbeh služobníčky hrá na ideologiu , na dobrý gender a spiatočnícku náboženskú ideologiu do povedomia divákov sa dostáva ( realne neexistujúci ) útlak a na druhej strane obmedzenosť či agresivita náboženstva . Liberálna ideologia s tou marxistickou má ako vidieť spoločné črty.

Doslov : Ako funguje takéto masírovanie mozgov ,?

no že Hlina čo by predseda KDH vyhlási že nebude viesť zákopové vojny v hodnotových kultúrnych otázkach….no skratka že sa po volbách dohodne…ved aby nebol za klerofašistu , alebo nejakého veliteľa so spomínaného serialu.

Čo týždeň dal. .. ..

05.07.2020

Čím nás kŕmili progresívci tento týždeň? Denník Sme spolu s niekoľkými ženskými feministkami odštartovali kampaň o zneužívaní žien resp o nevhodnom sexualnom správaní či ešte presnejšie nevhodnom slovníku mužov so sexistickými narážkami….. Na tento úžasný zločin prišli celebrity Čaputová, Pauhofová, Biháriová samozrejme až po mnohých mnohých rokoch [...]

Nedeľný predaj nie je záležitosť náboženstva!

05.06.2020

Každý kto tvrdí že nedeľný predaj je záležitosť výhrady vo svedomí, vedome klame aby presadil ponechanie predaja v nedeľu. Títo ľudia vedia že zamestnanci v obchode sú v podriadenom postavení a keby zamestnávatel požadoval nastúpiť do práce v nedelu a zamestnanec odmietol ,určite by nasledovali nejaké dva tri vytýkacie listy a potom vyhadzov za porušenie pracovnej [...]

Hlina neveril som že ťa niekto prekoná. .. .

25.05.2020

Ano…Hlina ako liberálny kresťan dopredu jasne svojou koaliciou s PS Spolu naznačil ako to bude prebiehať po voľbách…..Ale osud chcel niečo iné……Vo svetle dnešných udalostí s pani Záborskou je Hlina morálny hrdina. Môžme síce chápať správanie pani Záborskej že nemôže vyvolať pád vlády a údajne by to vrátilo Smer…no také bubu pre tých [...]

Juraj Šeliga

Dusno v koalícii. Šeliga: Brzdime a neprilievajme olej do ohňa!

06.07.2020 19:27

„Stojíme pevne za Borisom Kollárom,“ odkázal po poslaneckom klube Peter Pčolinský (Sme rodina). Pre TV Pravda sa vyjadrili aj Juraj Šeliga (Za ľudí) a Anna Zemanová (SaS).

Chorvátsko Voľby Parlamentné

Chorvátsky premiér s „koronou“ víťazstva

06.07.2020 18:08

Parlamentné voľby v Chorvátsku boli predčasné, ale pre šéfa vlády prišli v pravý čas.

pčolinský

Pčolinský: Sme rodina pevne stojí za svojím predsedom

06.07.2020 18:02

V pondelok majú na koaličnej rade hovoriť aj o tom, či Boris Kollár navrhne, aby parlament hlasoval o jeho odvolaní.

Virus Outbreak Switzerland

Švajčiari musia nosiť rúška

06.07.2020 17:00

Švajčiarsko zaviedlo povinné nosenie rúšok v mestskej hromadnej doprave. Úrady doteraz občanom len radili zakrývať si ústa a nos počas dopravnej špičky.

dominik6000

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 94
Celková čítanosť: 658147x
Priemerná čítanosť článkov: 7002x

Autor blogu

Kategórie