Založ si blog

Ako Sme klame so vznikom samostatnej Slovenskej republiky

Presnejšie by malo byť redaktor Mravec , ale veď všetci sú z jedného cesta…..

Horšie je že tieto nenávistné protislovenské media „žerú“ mladí ľudia a veria hlúpostiam ktoré by sa dali jednoducho zhrnúť…ćo sa babe chcelo.

Tak ako to teda bolo s rozdelením Československa proti vôli slovenského ľudu? Tento štát by sa buď rozdelil, alebo by slovenský národ zanikol ako sa to stalo Moravanom a splynuli by sme s názvom štátu československý národ, česká politická elita po revolúcii sa vrátila pre nich do „zlatých“ medzivojnových rokov s rétorikou a svojim čechoslovakizmom. Slovenské oprávnené požiadavky na autentickú federáciu nechápala a držala sa svojho československého presvedčenia teda štátu na unitárnom princípe. Slováci precitli ked im českí bratia odmietli dať pomlčku do názvu štátu, ani len takú malichernosť nechceli pripustiť aby sa svet dozvedel že „čeko“ nie je celý štát. Pre Mravca a jemu podobných je treba položiť otázku koľko dostali hlasov čechoslovakistické strany v roku 1992 ? Ako dopadla Klausova ODS na Slovensku no katastrofálne, ako dopadli tie dalšie hnutia za spoločný štát okolo 1%…taká je realita.Toto je tá väčina za spoločný štát?

Myslel som si že po tolkých rokoch už čechoslovakistov bolesť prebolela a dokážu uvažovať racionálne, že rozdelenie bola nevyhnutnosť…ale ako vidieť nie a ešte šíria smrad.

Prečo nebolo referendum? Lebo bolo riziko že prípadné Ano v referende pre samostatný štát by znamenalo odchod z republiky bez koruny, všetko by prepadlo zostavajúcej časti republiky , všetok majetok, práve toto zdôrazňujú že by plebiscit potvrdil zaujem Slovákov za spoločný štát ale odkial berú to presvedčenie ? prečo potom Slováci v roku 1992 vo volbách podporili Mečiara ktorý išiel s programom konfederácie, kto sa v tom trocha vyzná toto už je takmer samostatný štát….a Česi konfederáciu odmietali pred volbami aj po volbách…a po skúsenostiach vo svete dnes ako pomohlo referendum na Kryme? uznalo ho snáď svetové spoločenstvo?
Uvedomte si že samostatný štát by nevznikol bez českého súhlasu, Slováci by mohli do sveta kričať hocičo, len česká spoločnosť bola nastavená na čo najrýchlejšie dobehnutie zaostávania za Európou a Slovensko bolo príťaž, nechcelo nutné ekonomické reformy atď …začala sa nenávistná smršť , Slováci boli z Prahy europskymi novinármi vykreslovaní zaostalí s obrázkami na poli s pluhom s volom ..no skratka zaostalosť. Oni boli presvedčení že sa zrútime a prídeme s prosíkom….
Preto je treba znova a znova opakovať že štát ČSFR sa rozpadol,lebo česká časť odmietala akceptovať slovenské požiadavky na autentickú federáciu ( veď uznajte vojna len za pomlčku či rozdelovník kde by sa len naznačilo je tu Slovensko bolo nepriechodné) a keď nedokázala česká časť presadiť svoje unitárne štátoprávne usporiadanie a presadiť svoju ekonomickú nazvyme klausovinu tak si v Čechách povedali „Ať si jdou“. Slovensko nemalo politickej a vojenskej sily aby presadilo svoju samostatnosť , mohlo sa len dohodnúť a to sa stalo. Toto je pravda.

Avšak tí slovenskí čechoslovakisti ktorí prehrali sa s tým nikdy nezmierili a budú musieť zomrieť aby sa to vyčistilo, len dovtedy ešte čo to zasmradia ….

Väčšina čechoslovakistov sa etablovala v tkzv „pravicových stranách“ kde sa pokladali za jediných reformných, za tých čo nie sú ovce , čo rozmýšľajú, skrátka elita , bratislavská kaviareň atd …. všetkých slovenských vlastencov hodili do jedného vreca so zlodejmi, hoci oni rozpredali majetok SR zo všetkých najviac, nezabudajme na Ruska mafiana, Mikloša s jeho rozložením daňového úradu. Samozrejme že najviac išli proti Mečiarovi a jeho zničeniu a zavretiu do basy…nuž nepodarilo sa , hoci mal Mečiar nevhodnú povahu a nesprávne riešenia, ukrižovať tkzv zakladateľa otca vlasti sa im nepodarilo…
Dnes títo hrdinovia prešli z pravice na multikulturalizmus presadzovanými sorosovskými chápadlami do novej ľavice do neoliberálneho marxizmu a už nie sú pravičiari už sú progresívci…jednoducho chodia ako židia s Ježišom od Kajfáša k Annášovi len aby odsúdili slovenskú svojbytnosť….
Záver Rozdelenie pomohlo slovensko – českým vzťahom, prestali neustále doťahovačky, už sa nedá vyhovárať oni nás brzdia, oni nás vykorisťujú, na nich doplácime…prečo nie sme radi že je to takto ? Možno dodnes by sme riešili veci nacionalizmus, šovinizmus prihriavanie si polievočky…Nie bratislavská kaviareň bude šíriť nostalgiu za takýmto stavom a vytvárať idylickú predstavu o spolužití v spoločnom štáte.

Čo týždeň dal. .. ..

05.07.2020

Čím nás kŕmili progresívci tento týždeň? Denník Sme spolu s niekoľkými ženskými feministkami odštartovali kampaň o zneužívaní žien resp o nevhodnom sexualnom správaní či ešte presnejšie nevhodnom slovníku mužov so sexistickými narážkami….. Na tento úžasný zločin prišli celebrity Čaputová, Pauhofová, Biháriová samozrejme až po mnohých mnohých rokoch [...]

Nedeľný predaj nie je záležitosť náboženstva!

05.06.2020

Každý kto tvrdí že nedeľný predaj je záležitosť výhrady vo svedomí, vedome klame aby presadil ponechanie predaja v nedeľu. Títo ľudia vedia že zamestnanci v obchode sú v podriadenom postavení a keby zamestnávatel požadoval nastúpiť do práce v nedelu a zamestnanec odmietol ,určite by nasledovali nejaké dva tri vytýkacie listy a potom vyhadzov za porušenie pracovnej [...]

Hlina neveril som že ťa niekto prekoná. .. .

25.05.2020

Ano…Hlina ako liberálny kresťan dopredu jasne svojou koaliciou s PS Spolu naznačil ako to bude prebiehať po voľbách…..Ale osud chcel niečo iné……Vo svetle dnešných udalostí s pani Záborskou je Hlina morálny hrdina. Môžme síce chápať správanie pani Záborskej že nemôže vyvolať pád vlády a údajne by to vrátilo Smer…no také bubu pre tých [...]

Juraj Šeliga

Dusno v koalícii. Šeliga: Brzdime a neprilievajme olej do ohňa!

06.07.2020 19:27

„Stojíme pevne za Borisom Kollárom,“ odkázal po poslaneckom klube Peter Pčolinský (Sme rodina). Pre TV Pravda sa vyjadrili aj Juraj Šeliga (Za ľudí) a Anna Zemanová (SaS).

Chorvátsko Voľby Parlamentné

Chorvátsky premiér s „koronou“ víťazstva

06.07.2020 18:08

Parlamentné voľby v Chorvátsku boli predčasné, ale pre šéfa vlády prišli v pravý čas.

pčolinský

Pčolinský: Sme rodina pevne stojí za svojím predsedom

06.07.2020 18:02

V pondelok majú na koaličnej rade hovoriť aj o tom, či Boris Kollár navrhne, aby parlament hlasoval o jeho odvolaní.

Virus Outbreak Switzerland

Švajčiari musia nosiť rúška

06.07.2020 17:00

Švajčiarsko zaviedlo povinné nosenie rúšok v mestskej hromadnej doprave. Úrady doteraz občanom len radili zakrývať si ústa a nos počas dopravnej špičky.

dominik6000

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 94
Celková čítanosť: 658155x
Priemerná čítanosť článkov: 7002x

Autor blogu

Kategórie