Založ si blog

Pomlčková vojna v roku 1990

Keďže protislovenské pedofilné denníky uverejňujú zo slovenskej histórie len klamstvá a polopravdy , treba sa niekedy ozvať ako to bolo v skutočnosti. Týmto blogom by som plynulo nadviazal na svoj predchádzajúci o vzniku SR.
Kde sa to všetko vo vzájomnom spolužití pokazilo? je mnoho názorov čo bolo príčinou sporov ja sa sústredím na to odkedy som česko – slovenský spor začal vnímať.

Spor o názov štátu. Áno tento spor mnohým otvoril oči. Prezident Havel prišiel do FZ so zmenou názvu štátu , ktorý s nikým nekomunikoval , myslel si že je samozrejmé že sa názov Československá socialistická republika zmení na Československá republika, jednoducho sa Havel vrátil do rokov 1918 – 1937 a väčšina Slovákov už nezdieľala čechoslovakistický smer ,tento masarykovsko – benešovský smer bol na Slovensku dávno prekonaný a aj priaznivci spoločného štátu pokladali federáciu za samozrejmosť, naopak česká verejnosť pokladala federáciu a tým zdvojenú byrokraciu za zbytočnosť.
Pomôžem si českým historikom Sukom
Kým slovenská politická reprezentácia žiadala, aby názov cez spojovník rovnocenne pomenoval obe republiky vo federácii, česká verejnosť to považovala za „prkotinu“. „Názov Československá republika vnímali ako tradičnú značku, ktorá by nemala byť zmenená. Chýbala im empatia vžiť sa do slovenskej túžby mať vlastnú štátnosť vyjadrenú už v názve,“ konštatoval Suk.

Treba povedať že do roku 1920 sa v dokumentoch používal názov so spojovníkom, tak bola písaná Pitsburská dohoda, a tak sa o tejto prkotine začala diskusia, slovenská strana , nie nacionalisti ale relevantné politické strany myslím že včetne VPN, požadovali Česko – slovenská republika. Ani tento názov nebol úplne so slovenskými požiadavkami ktoré prezentovali slovenské národné zoskupenia ( Slovensko s malým s). No žiaľ tento návrh bol zhodený zo stola a bol prijatý názov s dvoma rozdielnymi prístupmi, teda že v Čechách a vo svete sa bude naďalej používať názov Československá federatívna republika a na Slovensku Česko – slovenská federatívna republika so spojovníkom. Toto vyvolalo takú nevôlu v slovenskej spoločnosti, lebo každému trochu rozmyšľajúcemu jedincovi muselo byť jasné, že sa na takúto dohodu dali použiť len dva výrazy vulgárny a vulgárnejší. Po mohutných protestoch museli poslanci FZ zasadnúť opäť a vymyslieť už konečný názov Česká a slovenská federatívna republika, jednoducho spojovník nemohol prejsť na českej strane a na slovenskej československo bez spojovníka, možno keby tento návrh vznikol hneď na začiatku neboli by emócie , ibaže tento názov niesol v sebe opäť vychcanosť ( neviem nájsť vhodný výraz) pre Čechov to bolo vysvetľované tak že je to ako s názvom V Británie ( Spojené kráĺovstvo…..)a že aj tak sa všade bude používať zjednodušene Československo, dokonca niektorí českí diplomati ( správne v tej dobe československí) odmietli vymeniť tabule na veľvyslanectvách.
Táto česká zaťatosť a neústretovosť v tak jednoduchej veci ako vložiť do názvu spojovník po česky pomlčku odštartovala sériu nedorozumení, stratu dôvery, netvrdím že by sa štát nerozdelil , asi áno ,ale nie tak skoro a to že českí poslanci odmietli jednoduchú slovenskú pomlčku spoločný štát nezachránilo….lebo aj takéto boli argumenty v diskusii v pléne FZ. Jednoducho mnohí českí poslanci si mysleli že ked schvália pomlčku začnú proces rozbíjania štátu (rok 1938 druhá republika)…..a oni ho naozaj začali neschvalením. Ukázalo sa že pomer česko – slovenský nie je doriešený a čaká na riešitelov. Keby boli iní ako Mečiar a Klaus možno by bolo všetko inak, napr, česká socialna demokracia vtedy so Zemanom lavírovala že prijme slovenské požiadavky na dvojdom, ale vlak už bol rozbehnutý. Ja si ale myslím že ten vlak sa pohol v roku 1939 a v roku 1945 bol len zabrzdený.

Todová nástroj maliara, alebo posadnutosť Ficom

14.01.2021

Medialna mafia napojená na americké tajné služby na robenie revolucii……to je medialna sebranka okolo denníka N . Možno sa niekedy dozvieme ako to bolo naozaj s vraždou novinára , komu to prospelo? Vláda Fica by predsa nikdy takú ritualnu vraždu nenariadila, ak by to bolo z vládnych kruhov, či im blízkych Kuciak, by zmizol bez stopy a slečna z východu by si žila s [...]

Smrad z Denníka N sa šíri ďalej. .. ..

02.01.2021

Na Slovensku každý súdny človek , ktorý používa rozum a neverí každému smradu čo vyjde z denníka N a im podobných novinárskych elít , musí vedieť že so smrťou generála Lučanského nie je všetko s kostolným poriadkom. Celé tri týždne nás krmili tým že zranenia Lučanského boli spôsobené pádom o postel (najnovšia verzia že sa potkol o papuču …) [...]

Ako si Kramara vymýšľa weby na index len aby sa spojil s liberálmi.

28.12.2020

Táto očkovacia mašinopropaganda zhltla aj našu KBS. Do popredia sa dostali liberálni kňazi ako Kramara , Letrich, a im podobní ktorí si uzurpovali právo súdiť niekoho s iným názorom. Len na zopakovanie Kramara určil za dezinformačné weby z náboženského prostredia Svetlo sveta, Aliancia za nedeľu, a Christianitas, zo svetského to bola Infovojna, Badatel , Zem a vek a ostatné [...]

Ján Budaj

Envirorezort preberie od lesníkov ďalšie pozemky. Budaj ohlásil tri národné parky, ktoré prejdú zonáciou

03.12.2022 17:25

Šéf ministerstva Ján Budaj prezradil aj ďalšiu ambíciu - chce vymenovať aj úplne nový národný park.

ALDE

Európski liberáli prijali v Bratislave rezolúciu o právach pre LGBTI+ ľudí

03.12.2022 17:02

Navrhovateľom rezolúcie bolo hnutie Progresívne Slovensko. Je reakciou na nedávny teroristický útok na Zámockej.

Peter Pellegrini, Richard Sulík

Politológ: Spolupráca SaS s Hlasom je politická realita. Ďalšie dýky do chrbta koalícia prežiť nemusí

03.12.2022 17:00

Hlas je pre Sulíka to najmenšie zlo a vládu s Petrom Pellegrinim by aktuálne zrejme uprednostnil pred vládou s Igorom Matovičom.

Miroslav Kollár / Spolu /

Spolu bude na sneme riešiť postup do volieb, má prísť aj Dzurinda

03.12.2022 15:21

Šéf strany Miroslav Kollár hovorí o spolupráci stredopravých strán.Tvrdí, že Dzurindov politický projekt je ideovo pripravený.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 112
Celková čítanosť: 937272x
Priemerná čítanosť článkov: 8369x

Autor blogu

Kategórie