Založ si blog

Je pápež František antipápež ? časť IV. Konšpiracie či naozaj Nová Cirkev

Už sme si rozobrali blízke body pontifikátu Františka a progresívnych ľavicových globalistov sú to migrácia, ekologia , podpora homosexualov či rovnaký názor na vakcináciu.

Samozrejme že takýto odklon od tradičných hodnôt ktoré doteraz po tisícročia prezentovala RKC musel zákonite vyvolať aj vo vnútri RKC napätie. Otvorený boj to však nie je , je to ako čakanie pred búrkou, vplyvní kardináli sa pýtajú…(taká drzosť) pápež neodpovedá. Stále je tu vpečatený model že pápež je neomylný resp ak sa už raz pomýli ako každý človek, na vine je jeho okolie. Trebárs kardinál Zen s Honkongu ktorý sa musel dožiť toho ,aká zlá zmluva sa podpísala s komunistickým režimom v Pekingu, ale na vine nie je pápež ale kardinál Paralin ktorý ju zle „vyobchodoval“ pápež ju „len “ podpísal, ak sa objavia články o podpore homosexualov , či kontroverzné citáty pápeža , vždy nastane obrana typu on tak nepovedal, on to tak nemyslel, to bolo tak prestrihané….aká trúfalosť sa pýtať niečo pápeža…..atd .Nuž takí zúriví obrancovia by nemuseli byť, keby pápež svoje  konanie aj vysvetlil ( tu je ešte zárodok feudalizmu, on je pápež , vládca, nemusí alebo  aj inými slovami Rím rozhodol, kauza je uzavretá…) Ako príklad tohtotýždňové vyjadrenie KBS o vakcinácii……Rím vydal ako prvý podobné stanovisko, je našou povinnosťou ho aplikovať aj u nás, aby sme náhodou neboli chápaní (biskupi) ako protipápežskí.

Predsa sa však objavia odvážni kritici no a v poslednej dobe rozvíril hladinu arcibiskup Vigano. Kto to je

Carlo Maria Viganò  je talianský rímskokatolický arcibiskup  ulpianský (od 1992), bývalý karierny diplomat  Svätej stolice(v dôchodku od roku 2016).

Za najdôležitejšie úrady ktoré zastával patrí  generálný sekretár Vatikánskej vlády (2009-2011) a apoštolský  nuncius v USA (2011-2016). Inými slovami už v rokoch 2009 – 2011 čistil Vatikán od korupcie a potom bol poslaný na najdôležitejší diplomatický post.

V auguste 2018 zverejnil dopis, v ktorom  obvinil pápeža Františka a celú radu  ďalších vysokých kuriiných  a amerických biskupov, že  dlhodobo vedeli  o obvineniach zo sexuálneho zneužívania voči kardinálovi Mc Carrickovi a držali nad ním ochrannú ruku. V prípade pápeža ešte pridal obvinenie, že aj keď vedel o vznesených obvineniach proti McCarrickovi , dotyčného zbavil trestu, ktoré  na McCarricka tajne uvalil  Benedikt  a zaradil ho medzi svojich  vplyvných poradcov. Zároveň pápeža vyzval k rezignacii.

Asi tolko v skratke čo si o ňom nájdete na Wikipedii, po odozve na jeho list sa skutočne pohli ľady a Carrick bol nútený sa utiahnuť spytovať svedomie do ústrania, zároveň však Svätá stolica obvinila aj samotného arcibiskupa Vigana , že mal podiel viny ako vtedajší nuncius, udajne sa listy varovania nenašli…..

Tento arcibiskup však sa stal slávnym ked zverejnil výzvu pre Cirkev a svet   , niečo odcitujem kto chce si ju ľahko vygoogli celú

Verejné zdravie sa nesmie a nemôže stať alibi na porušovanie práv miliónov ľudí na celom svete, nehovoriac o zbavení povinnosti štátnych autorít postupovať múdro pre spoločné dobro. To obzvlášť platí vtedy, ak sa z viacerých strán objavujú rastúce pochybnosti o skutočnej nákazlivosti, nebezpečenstve a odolnosti vírusu. Mnohé autority zo sveta vedy a medicíny potvrdzujú, že mediálna panika ohľadom COVID-19 sa javí byť absolútne neopodstatnenou.

Na základe oficiálnych údajov o výskyte epidémie a následnou mortalitou, máme dôvod domnievať sa, že tu pôsobia sily, ktorých záujmom je medzi svetovou populáciou vyvolávať paniku, a to s jediným cieľom, zaviesť neprijateľné formy obmedzovania slobôd, kontroly ľudí a sledovania ich pohybu.

Zavedenie týchto opatrení je znepokojivou predohrou k realizácii svetovej vlády bez akejkoľvek kontroly. Tiež sme presvedčení o tom, že v niektorých situáciách opatrenia, ktoré boli prijaté na zabránenie šírenia vírusu, vrátane zatvorenia obchodov a podnikov, urýchlili krízu, ktorá zničila celé odvetvia hospodárstva, čo podporuje zásah cudzích mocností, a má vážne spoločenské a politické dôsledky.

Prosíme vedeckú komunitu, aby bola ostražitá, aby lieky proti COVID-19 ponúkala čestne pre spoločné dobro. Je potrebné vyvinúť maximálne úsilie, aby sa zabezpečilo, že pochybné obchodné záujmy nebudú ovplyvňovať rozhodovanie vedúcich predstaviteľov vlád a medzinárodných orgánov. Nie je rozumné penalizovať za lieky, ktoré sa ukázali byť účinné a často lacné, len preto, že si niekto želá uprednostniť lieky alebo vakcíny, ktoré sú menej účinné, ale za to zaručujú farmaceutickým firmám oveľa väčšie zisky, a zvyšujú výdavky na verejné zdravie.

Boj proti COVID-19, nech by bol akýkoľvek vážny, nesmie byť zámienkou na podporu skrytých úmyslov nadnárodných orgánov, ktoré majú v tomto pláne veľmi silné obchodné a politické záujmy.

Občanom, ktorí si neželajú používať vakcíny, nechať sa sledovať s kým boli, alebo akýkoľvek iný podobný nástroj, musí byť predovšetkým poskytnutá možnosť odmietnuť tieto obmedzenia osobnej slobody bez toho, aby za to boli akýmkoľvek spôsobom potrestaní.

Tiež sa zamyslime nad očividným rozporom tých, ktorí uskutočňujú politiku drastickej kontroly populácie, a zároveň sa prezentujú ako záchrancovia ľudstva, a to bez akejkoľvek politickej alebo sociálnej legitimity. Napokon, politickú zodpovednosť zástupcov ľudu nemožno v žiadnom prípade zveriť do rúk „expertom“, ktorí si skutočne môžu nárokovať akúsi imunitu pred trestným stíhaním, čo je prinajmenšom znepokojivé.

Dôrazne vyzývame médiá, aby sa zaviazali poskytovať presné informácie, a netrestali nesúhlas tým, že sa uchýlia k formám cenzúry, k čomu často dochádza na sociálnych sieťach, v tlači a televízii.

Bojujeme s neviditeľným nepriateľom, ktorí sa občanov snaží rozdeliť, oddeliť deti od rodičov, vnúčatá od starých rodičov, veriacich od ich pastierov, študentov od učiteľov, a zákazníkov od predajcov.

Nedovoľme, aby storočia kresťanskej civilizácie boli zmazané pod zámienkou vírusu, a ustanovila sa ohavná technologická tyrania, v ktorej bezmenní a beztvárí ľudia môžu rozhodnúť o osude sveta tak, že nás zavrú do virtuálnej reality.

Ak toto je plán, kam nás chcú mocnosti tejto zeme dostať, vedzte, že Ježiš Kristus, Kráľ a Pán nad dejinami, sľúbil, že „pekelné brány ju nepremôžu“. (Mt 16;18)

Pod túto výzvu sú podpísaný aj už raz spomínaný kardinál Zen, slovinský  arcibiskup Pujatz  a kardinál Burke svoj podpis stiahol, hoci vyhlásil že stojí za touto výzvou….

Myslím že každému je jasné že takéto výzvy sa nedostanú cez svetové media medzi verejnosť a budú okamžite brané ako konšpirácia. Ale existencia takýchto dokumentov zároveň dokazuje že v RKC prebieha boj medzi dobrom a zlom. Kto rozsúdi tento zápas a na koho strane bola pravda  sa už na tomto svete nedozvieme.

Aby sme túto silne konšpiračnú časť uzavreli ja pridám konšpirácie (možno) z mojej hlavy.

Časť pravoverných katolíkov ( tak sa nazývajú ja však k nim nepatrím ) má v tom jasno. Na pozadí II. Vatikánskeho koncilu došlo k dohode medzi slobodomurarskou ložou a časťou vplyvného kleru bažiacom po moci alebo vydieratelnou sexualnými škandálmi a odvtedy sa údajne pomalými krokmi napreduje v duchu priania svetovej lobby niečo ako v budovaní Novej Cirkvi či Nového sveta dosaďte si čo chcete. Dosť sa to podobá na ten film Da Vinciho kod. Pre mňa  je zarážajúce -a to je to moje podozrenie či mohli ovplyvňovať títo ludia voľbu pápeža cez „svojich“ prelátov, ak nevyšiel po Pavlovi VI ich kandidát , ale usmievavý pápež Ján Pavol I „vládol“ len 33 dní ( bulvár písal o otrave). Politická objednávka týchto popoťahovačov za šnúrky bola postaviť výrazne protikomunistického pápeža a to sa im dostalo JP II (týmto netvrdím že sa JP II tohto komplotu aj vedome zúčastnil). Po Jánovi Pavlovi nastúpil „na tron“ asi nechcený Benedikt a po zákulisných ťahaniciach, keď mal toho plné zuby „dobrovolne“ odstúpil aby uvolnil preferovanému Františkovi?

Vráťme sa však k realite a to k prebiehajúcemu rozkolu v RKC ktorý je evidentný hlavne v Nemecku. Čo chce vyhlásiť Nemecká biskupská konferencia ?

Predseda Nemeckej biskupskej konferencie, biskup Georg Bätzing, oznámil zavedenie úplného spoločného prijímania Božieho Tela s protestantami v Nemecku. Tento krok pripravovali už dlho. V minulom roku teológovia oboch vierovyznaní ohlásili spoločný dokument, ktorým pripravili cestu pre spoločné prijímanie. Biskup Bätzing oznámil, že Nemecko podnikne formálne kroky v máji 2021.

V dejinách katolíckej Cirkvi nič také nepamätáme: v praxi má byť dovolené katolíkom zúčastňovať sa na evanjelických obradoch a prijímaní a podobne protestanti budú môcť pristupovať k prijímaniu Božieho Tela v katolíckych chrámoch.

Spoločné prijímanie s protestantami je úplne vylúčené tak na základe Kódexu kanonického práva, ako aj učenia Cirkvi. Hovoria o tom nielen encykliky staré ale aj encykliky Jána Pavla II. a dokonca aj dokumenty II. vatikánskeho koncilu. ( ….ale však budujeme Novú Cirkev).

Nie však všetci biskupi Nemecka majú rovnaký názor nuž teda ako to rieši pápež František

pápežovo rozhodnutie,  majú vrátiť domov a dosiahnuť medzi sebou „jednomyseľné“ rozhodnutie.

Ako v prípade mnohých pápežových krokov ani teraz nie je jasné, o čo ide. Toto rozhodnutie by sa dalo čítať rozličným spôsobom. Prvá a najzjavnejšia interpretácia je, že pápež sa snaží podporiť svoju víziu „decentralizovanej“ Cirkvi, v rámci ktorej jednotliví biskupi a biskupské konferencie nemusia vždy hľadať odpovede na otázky v Ríme.

Problémov s takouto decentralizovanou, „synodálnou“ inštitúciou je však veľmi veľa. Po synodách o rodine niektorí z nás upozorňovali na to, že na jednej a druhej strane nemecko-poľskej hranice by sme mohli mať odlišnú náuku o Eucharistii. V Poľsku zostáva pristupovanie k prijímaniu po rozvode a novom sobáši (bez anulácie) svätokrádežou, no v Nemecku by sa pristupovanie k prijímaniu po „kajúcnom období“ chápalo ako úžasný pokrok v milosrdenstve.

Často to vyzerá ako by sa Cirkev týmito záležitosťami, doteraz nezaoberala, ale to nie je pravda už ich raz uzavrela spôsobom ktorý sa nedá zmeniť dialogom…..

To nás privádza k druhému spôsobu, ako pozerať na pápežovo rozhodnutie. Ak je niekto, ako napríklad on, za „synodálnejšiu“ Cirkev, bude podobných konfliktov stále viac a možno budú viesť k triešteniu, ako sa pre doktrinálne záležitosti rýchlo roztrieštili protestantskí reformátori .

Tak otázka na záver  kam smeruje pontifikát pápeža Františka , naozaj k Novej Cirkvi, bude ešte katolícka? bude toto obdobie obdobím rozkolu? Veriacim neostáva sa iba modliť za jednotu , ale už nie za jednotu kresťanov, ale predovšetkým  za jednotu v RKC.

 

Ako sa zo 17 novembra stal pre liberálnu kaviareň „Víťazný Február“

19.11.2023

Tak sa nám skončil sviatočný víkend spojený so štátnym sviatkom …Boja za slobodu a demokraciu….ako sa vzletne tento deň pripomína. Ako sa posledné roky stalo zvykom čoraz viac sa medialna úderka a výrazna časť politickej mapy Slovenska hlavne tá čechoslovakistická uchyľuje k rôznym klamstvám …….už sme si zvykli na banány, pomaranče, toaletný [...]

KDH mieri do progresívnej budúcnosti

13.10.2023

KDH je progresívna kresťanská strana, vedú a formujú ju ľudia katolíckej kaviarne , ktorí za svoj cieľ považujú „občiansku spoločnosť“ s naivnou predstavou ako kresťania a progresívci nájdu „spoločný“ jazyk. Keď pán Majerský konštatuje že Pelegrini s Hlasom si vybrali minulosť….tak potom zákonite on chcel aby si vybrali budúcnosť [...]

Todová nástroj maliara, alebo posadnutosť Ficom

14.01.2021

Medialna mafia napojená na americké tajné služby na robenie revolucii……to je medialna sebranka okolo denníka N . Možno sa niekedy dozvieme ako to bolo naozaj s vraždou novinára , komu to prospelo? Vláda Fica by predsa nikdy takú ritualnu vraždu nenariadila, ak by to bolo z vládnych kruhov, či im blízkych Kuciak, by zmizol bez stopy a slečna z východu by si žila s [...]

Donald Trump

Trumpov tím nezaháľa: Harrisová je horšia než Biden, vyhlásil. Majú plán 'politického útoku'

21.07.2024 22:24

Republikáni volajú aj po rezignácii z prezidentské­ho postu.

Election 2024 Biden

Biden odstúpil z boja, aby porazil Trumpa. Chce zachrániť demokratov a Ameriku

21.07.2024 21:56

Demokratický prezident Joe Biden sa dnes rozhodol odstúpiť z boja o znovuzvolenie, ale čaká ho ešte posledný zápas.

Biden

Biden odstupuje z boja o Biely dom, podporil viceprezidentku Harrisovú

21.07.2024 20:02, aktualizované: 22:42

Myslím, že je v najlepšom záujme mojej strany a našej krajiny, aby som odstúpil, bolo mi cťou, uviedol prezident USA.

Dúhový Pride 2024 v Bratislave, LGBT pochod

Na Pride v Nemecku prišlo vyše milión ľudí. Je to významná demonštráciu za demokraciu, povedal tamojší minister

21.07.2024 18:37

Podujatie Lauterbach označil za "veľmi významnú demonštráciu za demokraciu, slobodu, za práva" kvír ľudí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 114
Celková čítanosť: 998851x
Priemerná čítanosť článkov: 8762x

Autor blogu

Kategórie