Udalosti našej historie hlavne čo sa týka rokov 1939 -1945 sa veľmi nevyskytujú v mediách okrem holocaustu, naši novodobí vysvetľovači sú ešte horší ako tí predošlí , tí predošlí mali bud náhľad čechoslovakistický alebo komunistický záleží od doby. Dnes sa o tragických okamihoch slovenských dejín tiež dozvieme len preosiate cez multikulturalizmus progresívnych vykladačov. Tak po novom do Slovákov v Černovej nestrielali madarskí žandári, ale žandári aj slovenskej národnosti, Malá vojna s Madarskom neexistovala resp. sa nehodí ju pripomínať lebo však vlasť bránili aj gardisti a vyvoláva to zlé nálady voči Madarom. Rovnako skreslene sa informuje o Viedenskej arbitráži , čo jej predchádzalo a o povojnovom presídlovaní Madarov, všetko v réžii Slováci sú vinní…
Vráťme sa do Černíka roku 1939, je to obec dnes v Novozámockom okrese. Po Viedenskej arbitráži pripadla Madarsku hoci obyvateľstvo bolo čisto slovenské. Nuž prečítajme si zápisnicu z 9 apríla 1940.
spísaná svedkom Martinom Mičkom poslúchačom práv na Slovenskej univerzite v Bratislave ( dnes UK).
Na veľkonočný pondelok 1939 mali mládenci v Černíku zábavu v hostinci Jána Benku. V obci boli ubytovaní maďarskí vojaci, ktorí prišli tiež na zábavu. Chovali sa tam veľmi vyzývavo….(teraz opustím text zápisnice ktorý pokračuje bitkou medzi mládencami , ktorí spievali slovenské pesničky a vojakmi).
aké to malo dozvuky? vráťme sa k textu
Madarskí vojaci bili každého v obci koho stretli aj tých ktorí na zábave nikdy neboli. Videl som na vlastné oči ako 14 ročného Jána Krupu zrazili na zem a tlkli kolbami kopali doň až kým nezamdlel.Vojaci bili starcov,ženy , deti mužov bez výnimky. Celý zástup dedinčanov bežal dolu dedinou ako stádo pred rozbesnenými vlkmi. Za utekajúcim zástupom začali vojaci bez príčiny a bez povelu strielať. Padlo asi sedem výstrelov z pušiek vojakov. Jeden z výstrelov zasiahol Boženu Hajnalovú, ktorá bola vtedy v druhom stave.Hajnalová bola od vojakov asi na 150 m. Výstrel ju zasiahol od chrbta do brucha.. Hajnalovú odviedli do nemocnice do N. Zámkov, následne do Budapešti. Operatívne jej musel byť vyňatý plod. Ležala v nemocnici 3 mesiace kým sa dostala z nebezpečenstva života ( pozn. asi bolo myslené smrti). Na druhý deň sám som našiel niekoľko vystrelených nábojov, vystrelených z vojenských pušiek.
Vyhlasujem na svoju česť že všetky údaje sú pravdivé Martin Miček v.r.
takto to vyzeralo na okupovanom Slovensku. Tento príbeh sa skončil zdanlivo ešte dobre , streľba v Šuranoch, Komjaticiach, v obci Čechy mala daleko tragickejšie následky. Napíšem niekedy podrobne zo zápisníc aj o týchto prípadoch. A pritom ako zámienka na represálie stačilo aby niekto spieval slovenskú hymnu, spieval slovenké pesničky, vyvesil slovenskú zástavu, o zamestnanie prišiel každý kto nemal deti v madarskej škole a pod.
Tak čo Černočania pamätáte si, či lepšie už dnes viete o tom čo sa dialo u Vás na Velkonočný pondelok 1939? (ak by to bolo naopak a neprávosti by sa diali Madarom to by ste videli faklové pochody, kladenie vencov, atakovanie europoslancov.)
Na záver na zamyslenie prečo bola Viedenská arbitráž taká krutá….samozrejme len z nášho pohľadu , Madari boli urazení že nedostali Bratislavu, Nitru a Zlaté Moravce. Hitler sa rozhodol že ČSR vymaže z mapy a keďže sa spojenci v Mníchove zachovali ako sa zachovali , Madarsku a Taliansku sa otvorila cesta na revanš. Madari mali veľmi silného spojenca v Taliansku , kde osobne napr intervenoval János Eszterházy, ktorý priamo dával žiadosti talianskemu ministrovi Cianovi aké sú ich ( madarské ) požiadavky. Za toto bol právom po vojne odsúdený ako občan ČSR na trest smrti lebo boli do bodky naplnené ustanovenia trestného zákonníka o vlastizrade. Žial dnes sa tomuto madarskému vlastencovi stavajú pomníky a mnohí slovenskí politici mu vzdávajú úctu.
Prečo bolo Taliansko tak proti nám? Preto, lebo českí politici chceli spasiť svet, ved čo bolo ČSR do toho že v Taliansku vládol Mussolini. Česká tlač blízka Benešovi čím mal Mussolini väčšiu moc tým viac osobných útokov že je paralytik, syfilik, hlupák. Ked sa Taliansko pustilo do vojny v Habeši Beneš predsedal zhromaždeniu Spoločnosti národov, ktoré odhlasovalo sankcie. ČSR samozrejme sankcie dodržiavalo, ale samotné Anglicko predávalo zbrane obom stranám.Ak sa jednalo o zrušení alebo zmierení sankcií Beneš bol rezolútne proti,dokonca na verejnosť prenikli správy že Beneš navrhol francúzskym diplomatom odstránenie Mussoliniho. Takže Mussoliniho Taliansko malo motív sa ČSR pomstiť. Tento príbeh som napísal preto že aj dnes máme mnohých horkokrvných Benešov , ktorí budú pápežskejší ako pápež.
Adresa linku sa ppokazila tým, že zahrnula ...
Až tak nezírám. Vôbec si ma neohúril. Myslím... ...
To sú tí Huni, čo sme ich s pomocou kupca ...
On ozaj vidí len to, čo chce. Možno má lepšie... ...
On tam naozaj nevidí "Uherské Království"??... ...
Celá debata | RSS tejto debaty